Akcja CBA na Zamojszczyźnie. Cztery osoby zatrzymane, w tym dwaj urzędnicy

Funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego na terenie powiatu zamojskiego zatrzymali czterech mężczyzn, w tym dwóch urzędników. Zatrzymania zostały przeprowadzone w ramach śledztwa dotyczącego przekraczania uprawnień, niedopełnienia obowiązków oraz przyjmowania korzyści majątkowych.

Funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury CBA, na Zamojszczyźnie przeprowadzili zatrzymania czterech osób w sprawie śledztwa dotyczącego przekraczania uprawnień, niedopełnienia obowiązków oraz przyjmowania korzyści majątkowych.

Jak przekazuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA, wśród zatrzymanych mężczyzn jest dwóch inspektorów ds. zamówień publicznych i inwestycji zatrudnionych w urzędzie gminy z powiatu zamojskiego oraz dwóch właścicieli firm z branży budowlanej i transportowej.

W toku postępowania funkcjonariusze CBA uzyskali informacje wskazujące na wręczanie korzyści majątkowych urzędnikom w zamian za preferencyjne traktowanie przy udzielaniu i realizacji zamówień publicznych. Wszystko wskazuje na to, że proceder miał miejsce w latach 2018-2019.

– Mężczyźni usłyszą wkrótce zarzuty korupcyjne w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie. Agenci CBA przeszukali także miejsca zamieszkania i pracy zatrzymanych, celem zabezpieczenia rzeczy, które mogą stanowić dowód popełnienia przestępstw. Śledztwo zostało wszczęte w oparciu o materiały zgromadzone przez Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Zamościu – dodaje CBA.

(fot. CBA)

Zobacz również

2 komentarze

  1. a szumowskiego nie zatrzymali?
    a pośrednika sprzdaży testów covid kory kupoiwał testy za 34zł a srzedawał kolegom z MZ po 128 ?
    i tak admin skauje ten post…

  2. Ciekawe czy coś komuś udowodnią, czy trzeba będzie ich wypuścić?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)