Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

90 stacji i 891 rowerów – W poniedziałek rusza system roweru miejskiego w Lublinie

Po zimowej przerwie,w trakcie której m.in. system lubelskiego roweru miejskiego został rozbudowany, od poniedziałku znowu będzie można korzystać z sieci ich wypożyczalni. Oprócz lepszej dostępności do jednośladów, dla użytkowników nic się nie zmieni.

W poniedziałek uruchomiony zostanie kolejny sezon funkcjonowania systemu roweru miejskiego w Lublinie. Ze względu iż wypożyczalnie biją rekordy popularności wśród mieszkańców Lublina, władze miasta zadecydowały o ich rozbudowie. Ta właśnie się zakończyła i użytkownicy będą mieli do dyspozycji dwa razy więcej stacji oraz dostępnych rowerów. W 90 stacjach będzie oczekiwać 891 jednośladów, w tym 20 dla dzieci. Dwie stacje z rowerkami dla najmłodszych znajdują się w centrum miasta, przy al. Długosza i przy ul. Leszczyńskiego.

Co więcej, system został rozszerzony również na Świdnik. Powstało tam pięć stacji, dzięki czemu mieszkańcy sąsiadujących ze sobą miast będą mogli przemieszczać się również rowerami. Wypożyczony w Świdniku rower będzie można zwrócić na stacjach w Lublinie i odwrotnie. Jedynie w przypadku rowerków dla dzieci, nie będzie możliwości pozostawienia ich na innych stacjach, tych przeznaczonych dla dużych rowerów. Dzięki rozbudowie, system który ruszył w Lublinie w 2014 roku, jest obecnie pod względem wielkości drugim po Warszawie, systemem wypożyczalni rowerów w Polsce.

Użytkowników rowerów miejskich będą obowiązywały te same zasady co przed rokiem. Nie zmienią się również ceny. Pierwsze 20 minut jazdy pozostanie bezpłatne, za korzystanie z jednośladu od 21 do 60 minut zapłacimy złotówkę. Druga godzina będzie kosztowała 3 złote a trzecia i każda następna 4 złote. Warto pamiętać, że maksymalny czas korzystania z jednośladu wynosi 12 godzin.

(fot. Nextbike)
2016-03-19 18:24:07

6 komentarzy

  1. Teraz Świdnickie rondo będzie bardziej wydajne i będzie mogło obsłużyć nawet do 10 kraks, stłuczek, kolizji na dobę.

  2. na Willowej dzisiaj już stały rowery…

  3. Kiedy rozbudowa taboru MPK? Na przewożnikach z drugiego krańca Polski już się miasto przejechało jak na … rowerze?.

  4. Kasa wraca do deutch nextbike.de

    A Niemiec się cieszy… żę Polak nawet rowerku nie umie u siebie zrobić.

Z kraju