Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

9 lat temu doszło do tragicznego wypadku w Lublinie z udziałem policjanta

9 lat temu, 13 października 2013 roku, w trakcie pełnienia służby na ulicach Lublina, w wypadku drogowym śmierć poniósł funkcjonariusz lubelskiej drogówki asp. Tomasz Skowronek. Przyjaciele oraz policjanci zapraszają na mszę świętą w jego intencji, która odbędzie się w niedzielę 16 października o godzinie 8:30 w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Lublinie przy ul. Gospodarczej 7.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę rano 13 października 2013 roku na ulicy Nadbystrzyckiej w Lublinie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że doszło tam do zderzenia policyjnego motocykla z taksówką.

Na miejscu policjanci ustalili, ze wyjeżdżający z zatoczki autobusowej kierowca taksówki zderzył się z policyjnym motocyklem. Taksówkarz podjął manewr zawracania, nie upewniwszy się czy z tyłu nic nie nadjeżdża, w wyniku czego doprowadził do zderzenia bocznego z policyjnym motocyklem. Pomimo przeprowadzonej reanimacji, 37-letni aspirant zmarł na miejscu zdarzenia.

Funkcjonariusz w policji pracował od 14 lat. Służbę rozpoczął 21 grudnia 1998 r., na stanowisku aplikanta Komisariatu Policji w Lublinie. W 1999 r. ukończył kurs podstawowy w ośrodku szkolenia Policji w Gdańsku. W latach 2004-2005 odbył szkolenie podstawowe w centrum szkolenia Policji w Legionowie, a w 2007 r., przeszkolenie specjalistyczne dla policjantów ruchu drogowego w zakresie kierowania motocyklem służbowym. W 2010 r. był uczestnikiem kursu specjalistycznego z zakresu obsługi wideorejestratorów oraz tematyki wykroczeń. W 2011 r. doskonalił swoje umiejętności z zakresu technik kierowania samochodem osobowym, uczestnicząc w kursie specjalistycznym.

– Wykonując obowiązki służbowe, wykazywał profesjonalizm i zaangażowanie, był dobrym, skutecznym, zdyscyplinowanym, sumiennym i odważnym policjantem w działaniach na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, prowadził szkolenia z zakresu bezpiecznych zachowań na drodze dla dzieci i młodzieży w szkołach na terenie garnizonu lubelskiego, a także z zakresu bezpiecznej jazdy motocyklem służbowym dla policjantów. Za osiągane wyniki w służbie był wielokrotnie nagradzany przez przełożonych – informują policjanci.

Przyjaciele oraz policjanci pełniący nadal służbę oraz ci, którzy są już na emeryturze, zapraszają na mszę świętą w intencji swojego kolegi i przyjaciela, która odbędzie się w niedzielę 16 października o godzinie 8:30 w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Lublinie przy ul. Gospodarczej 7.

9 lat temu doszło do tragicznego wypadku w Lublinie z udziałem policjanta

(fot. wideo lublin112.pl\policja.pl)

9 komentarzy

  1. Aha. Motocyklem.
    No to teraz czekam na wysyp komentarzy, że jazda motocyklem po drodze dla samochodów to głupota, samobójstwo, selekcja naturalna albo, że powinien tym motocyklem (dla bezpieczeństwa) jechać po chodniku.

  2. Niech mu ziemia lekką będzie…
    Ale muszę dodać że jechał chyba szybko bo fakt że ford nie pierwszej nowości ale złamało go jak by miał strzała co najmniej z mpk ..

  3. Tam jest chyba ograniczenie do 50, a nie do 120km/h.

  4. Ile wg was mądrale waży 230 kg rozpędzone do 50 km/h? Nie wiecie? To zapytajcie pani od fizyki czemu przepuszczała fo następnej klasy głąbów. Proponuję rozpędzić się rowerem z górki do 50-Tki i uderzyć zaparkowane auto, będą 2 korzyści, zweryfikuje ie swój stan wiedzy i być może klepki w głowie się poukładają.

  5. Po co te komentarze