Niedziela, 23 sierpnia 202623/08/2026
690 680 960
690 680 960

88-latek zakończył podróż w rowie. Do szpitala trafiła jedna osoba (zdjęcia)

Wczoraj w miejscowości Sitaniec Kolonia doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Starszy mężczyzna kierujący pojazdem osobowym zjechał do przydrożnego rowu.

Do wypadku doszło w środę w miejscowości Sitaniec Kolonia w powiecie zamojskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że na drodze wojewódzkiej pojazd osobowy wpadł do przydrożnego rowu.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, straż pożarna oraz policja. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 88-latek kierujący samochodem marki Daewoo na łuku jezdni stracił panowanie nad autem, zjechał na prawe pobocze i wjechał do przydrożnego rowu.

W zdarzeniu ucierpiała pasażerka auta, którą zespół ratownictwa medycznego przetransportował do szpitala. 88-letniemu mieszkańcowi gm. Stary Zamość, nic się nie stało. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Mundurowi zatrzymali kierowcy uprawnienia do kierowania pojazdami. Szczegółowe okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci.

88-latek zakończył podróż w rowie. Do szpitala trafiła jedna osoba (zdjęcia)

(fot. Policja Zamość)


Ustaw lublin112.pl jako preferowane źródło w Google

7 komentarzy

  1. Pabloo(oryginał)
    Ocena: 0

    Ja znam przyczynę, z całym szacunkiem dla starszego pana(każdy by chciał dożyć takiego wieku) brak badań lekarskich z prawdziwego zdarzenie kierowcy. I nie hejtujcie, bo mam rację. Zdrowia Panu życzę jak najwięcej. Jak pan wyremontuje auto. proponuję zatrudnić wnuczka albo młodszego sąsiada za kierowcę. Pozdrawiam.

  2. Ocena: 0

    Tak to jest jak bierze się młodszą laskę do auta żeby jej zaimponować jazdą w zakrętach.
    70 lat się udawało, teraz nie wyszło, ale jak to mówią, młodość musi się wyszumieć…

  3. Ocena: 0

    O jakich badaniach lekarskich człowieku mówisz? Chyba nie masz do czynienia z lekarzami. Kto dzisiaj kogoś bada jak nawet kardiolog leczy telefonicznie. A starszemu panu tylko pozazdrościć zdrowia.

    • Pabloo(oryginał)
      Ocena: 0

      A wiesz co to sprawność motoryczna i postrzeganie? Zdajesz sobie sprawę jaki czas reakcji masz mieć na określone sytuacje na drodze ? Zadzwoń do pierwszej lepszej szkoły jazdy, i powiedz, że twój dziadzio chce zrobić prawko i poinformuj o wieku np 80 lat. Jak się dowiesz jakie są sugestie to odpisz na forum.

      • Ocena: 0

        No i co z tego, pójdzie, na badanie, 5 minut ankiety, drugie 5 biedabadania, i SPRAWNY ZDROWY GOTOWY DO JAZDY.

      • Chodziło jej o to ze badania dla kierowców osobówek nie istnieją w czasach pandemii. To znaczy-nie to żeby istniały wcześniej, ale teraz to pewnie przez telefon podbijają.
        Kierowców osobówek nigdy nie będą badać na sprawność motoryczna i postrzeganie odległości (widzenie stereoskopowe).
        Powód? dochody,miejsca pracy. A im więcej będzie takich „kierowców” tym po prostu obniżą dopuszczalne prędkości i tyle. Jakby wprowadzili RZETELNE badania dla kierowców z dróg zniknęło by 80% kobiet i raczej 9 z 10 geriatryków.
        Z wypadków i kolizji spowodowanych rzeczywiście przez niefart lub przypadek policja,straż, mechanicy,blacharze-nie utrzymali by się.
        Wypuścić kilka set tłuków bez predyspozycji na drogi i już jest praca dla setek tysięcy ludzi-interes się kręci.

  4. a dlaczego mu zabrali prawo jazdy widzialem gorsze kolizje ze samochody skasowane i dostal mandat i tyle

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Sport

Polityka

Społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia