Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

88-latek zakończył podróż w rowie. Do szpitala trafiła jedna osoba (zdjęcia)

Wczoraj w miejscowości Sitaniec Kolonia doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Starszy mężczyzna kierujący pojazdem osobowym zjechał do przydrożnego rowu.

Do wypadku doszło w środę w miejscowości Sitaniec Kolonia w powiecie zamojskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że na drodze wojewódzkiej pojazd osobowy wpadł do przydrożnego rowu.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, straż pożarna oraz policja. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 88-latek kierujący samochodem marki Daewoo na łuku jezdni stracił panowanie nad autem, zjechał na prawe pobocze i wjechał do przydrożnego rowu.

W zdarzeniu ucierpiała pasażerka auta, którą zespół ratownictwa medycznego przetransportował do szpitala. 88-letniemu mieszkańcowi gm. Stary Zamość, nic się nie stało. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Mundurowi zatrzymali kierowcy uprawnienia do kierowania pojazdami. Szczegółowe okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci.

88-latek zakończył podróż w rowie. Do szpitala trafiła jedna osoba (zdjęcia)

(fot. Policja Zamość)

7 komentarzy

 1. Pabloo(oryginał)

  Ja znam przyczynę, z całym szacunkiem dla starszego pana(każdy by chciał dożyć takiego wieku) brak badań lekarskich z prawdziwego zdarzenie kierowcy. I nie hejtujcie, bo mam rację. Zdrowia Panu życzę jak najwięcej. Jak pan wyremontuje auto. proponuję zatrudnić wnuczka albo młodszego sąsiada za kierowcę. Pozdrawiam.

 2. Tak to jest jak bierze się młodszą laskę do auta żeby jej zaimponować jazdą w zakrętach.
  70 lat się udawało, teraz nie wyszło, ale jak to mówią, młodość musi się wyszumieć…

 3. O jakich badaniach lekarskich człowieku mówisz? Chyba nie masz do czynienia z lekarzami. Kto dzisiaj kogoś bada jak nawet kardiolog leczy telefonicznie. A starszemu panu tylko pozazdrościć zdrowia.

  • Pabloo(oryginał)

   A wiesz co to sprawność motoryczna i postrzeganie? Zdajesz sobie sprawę jaki czas reakcji masz mieć na określone sytuacje na drodze ? Zadzwoń do pierwszej lepszej szkoły jazdy, i powiedz, że twój dziadzio chce zrobić prawko i poinformuj o wieku np 80 lat. Jak się dowiesz jakie są sugestie to odpisz na forum.

   • No i co z tego, pójdzie, na badanie, 5 minut ankiety, drugie 5 biedabadania, i SPRAWNY ZDROWY GOTOWY DO JAZDY.

   • Chodziło jej o to ze badania dla kierowców osobówek nie istnieją w czasach pandemii. To znaczy-nie to żeby istniały wcześniej, ale teraz to pewnie przez telefon podbijają.
    Kierowców osobówek nigdy nie będą badać na sprawność motoryczna i postrzeganie odległości (widzenie stereoskopowe).
    Powód? dochody,miejsca pracy. A im więcej będzie takich „kierowców” tym po prostu obniżą dopuszczalne prędkości i tyle. Jakby wprowadzili RZETELNE badania dla kierowców z dróg zniknęło by 80% kobiet i raczej 9 z 10 geriatryków.
    Z wypadków i kolizji spowodowanych rzeczywiście przez niefart lub przypadek policja,straż, mechanicy,blacharze-nie utrzymali by się.
    Wypuścić kilka set tłuków bez predyspozycji na drogi i już jest praca dla setek tysięcy ludzi-interes się kręci.

 4. a dlaczego mu zabrali prawo jazdy widzialem gorsze kolizje ze samochody skasowane i dostal mandat i tyle