Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

76-latek nie ustąpił pierwszeństwa, doszło do zderzenie i przewrócenia się pojazdu dostawczego (zdjęcia)

Wczoraj w Kalinowicach doszło do groźnie wyglądającego wypadku. W wyniku zderzenia pojazdu osobowego z pojazdem dostawczym do szpitala trafiła jedna osoba.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Kalinowice pod Zamościem. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów – dostawczego i osobowego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 76-latek kierujący oplem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na drogę krajową numer 17 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu mercedesem, doprowadzając do zderzenia samochodów. W wyniku tego mercedes przewrócił się na bok.

Pomocy medycznej wymagała 70-letnia pasażerka opla, kobieta została przewieziona do szpitala. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że 76-letni mieszkaniec gminy Susiec, który kierował oplem był trzeźwy, podobnie jak 38-latek z gminy Stary Zamość siedzący za kierownicą mercedesa. Mundurowi zatrzymali 76-latkowi prawo jazdy, zatrzymali również dowody rejestracyjne obu samochodów z uwagi na powstałe w nich uszkodzenia.

Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku.

76-latek nie ustąpił pierwszeństwa, doszło do zderzenie i przewrócenia się pojazdu dostawczego (zdjęcia)

(fot. Policja Zamość)

4 komentarze

  1. Seniorzy zawsze mają pierwszeństwo, również na drodze

    • W tej sytuacji to raczej to ten drugi naczytał się na forum o pierwszeństwie więc zapomniał się upewnić, czy pierwszeństwo jest mu udzielane. A tyle się pisze na forum, żeby się zatrzymać i na wszelki wypadek upewnić.

  2. Kierujący busem ostatnio pisał, że on nie jest ze Świętych Krów i korona mu z głowy nie spadnie od tego, że się na chwilę zatrzyma, żeby puścić tych, którym się być może bardziej spieszy.

Wiadomości z info112