Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

71-latka odpowie za nielegalne wytwarzanie papierosów (zdjęcia)

Policjanci z Włodawy wspólnie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej zabezpieczyli susz i krajankę tytoniową, a także sprzęt do produkcji papierosów. Mundurowi zatrzymali 71-letnią mieszkankę gminy Hańsk.

Wczoraj policjanci wspólnie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej przeszukali budynki i posesję 71-latki z gminy Hańsk. Mundurowi znaleźli i zabezpieczyli tam prawie 27 kg suszu tytoniowego i krajanki, papierosy wytwarzane domową metodą oraz narzędzia do ich wyrobu. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, wartość uszczuplenia Skarbu Państwa wyniosłaby ponad 13 500 złotych.

Kobieta została zatrzymana i przewieziona do urszulińskiego komisariatu. Tam policjanci przedstawił jej zarzuty dotyczące nielegalnego wytwarzania papierosów i posiadania tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Kobiecie może grozić wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do roku.

71-latka odpowie za nielegalne wytwarzanie papierosów (zdjęcia)

71-latka odpowie za nielegalne wytwarzanie papierosów (zdjęcia)

71-latka odpowie za nielegalne wytwarzanie papierosów (zdjęcia)

(fot. Policja Włodawa)

10 komentarzy

 1. Babcia do emerytury chciała dorobić…

 2. Kto wrabia babuszkę?

 3. I to jest „sukces” .Babcia która pewnie z powodu żenująco niskich świadczeń emerytalno rentowych ,próbowała sobie dorobić .Brawo WY !!!.Bandytów łapcie co kradną grube miliony .Że co ? że nie da rady ,bo są zbyt cwani i mają za dużo kasy ? No wiemy wiemy .tacy cawaniacy są raczej poza waszym zasięgiem

 4. Panowie policjanci są inteligentni inaczej, przecież Pani robiła fajki na własny użytek, dużo pali więc potrzebowała dużo fajek.

 5. „Babci Gandzia” 🙂
  polecam film o tym tytule
  Pozdrawiam przedsiębiorczą Panią , dużo zdrowia życzę 🙂

 6. No to teraz babcia będzie miała ciepły pokoik, zapewnioną opiekę medyczną bez kolejek i konieczności wydawania pieniędzy na leki oraz posiłki… Wolska marzeń.

 7. Rolniczka, ciekawe czy dotację dostała?

 8. o kurde, ale teraz bezpiecznie na ulicach, ale teraz pracodawcy przestrzegają prawa pracy 😀 super

 9. Żenada, i wiecznie ta chora propaganda że budżet państwa ucierpiał, faktycznie 13 tys złoty, ale majątek. To ta pani ucierpiała że nie mogła sobie robić papierosów bo państwo trzyma monopol .