Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

65 nowych funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej złożyło ślubowanie (zdjęcia)

Piątek „trzynastego”, okazał się szczęśliwym dniem dla 65 nowo przyjętych funkcjonariuszy NOSG. Mundurowi na początku swej kariery w Straży Granicznej ślubowali: „Służyć wiernie Narodowi Polskiemu, mając zawsze na względzie interes Państwa Polskiego. Stać nieugięcie na straży niepodległości i suwerenności oraz strzec nienaruszalności granicy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej, nawet z narażeniem życia”.

Uroczystość odbyła się w komendzie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie, w asyście pocztu sztandarowego oraz w obecności kadry kierowniczej NOSG. Rotę ślubowania odczytał gen. bryg. SG Jacek Szcząchor – Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zaś błogosławieństwa nowym funkcjonariuszom udzielili: ks. ppłk SG Wiesław Kondraciuk – kapelan katolicki NOSG oraz ks. dr Jarosław Szczur – proboszcz parafii św. Jana Teologa w Chełmie.

– Wierzę, że podejmujecie się tego wyzwania świadomie. Wierzę również, że dumnie nosząc od tej pory mundur funkcjonariusza, będziecie kierować się najpiękniejszymi wartościami, jakie przyświecają naszej formacji. Godność, honor, poświęcenie, rzetelność – to cechy, które bezsprzecznie powinien mieć każdy z Was i to one powinny już zawsze kierować Waszym postępowaniem – powiedział w swoim wystąpieniu do zebranych funkcjonariuszy gen. bryg. SG Jacek Szcząchor.

Nowi funkcjonariusze SG, najbliższy czas spędzą w ośrodku szkoleniowym, by po ukończonym kursie powrócić do służby w ochronie granicy państwowej.

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba: o nieposzlakowanej opinii, która nie była karana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystająca w pełni z praw publicznych, posiadająca co najmniej średnie wykształcenie, posiadająca zdolność fizyczną i psychiczną do służby, gotowa podporządkować się szczególnej dyscyplinie, dająca rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych, posiadająca uregulowany stosunek do służby wojskowej (warunek nie dotyczy kobiet oraz absolwentów szkół wyższych), która podda się procedurze kwalifikacyjnej i zda egzamin w jednym z Ośrodków Szkolenia SG.

Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie prowadzi nabór kandydatów do służby przygotowawczej na 2024 rok. W przyszłym roku planuje się przyjąć do służby w NOSG około 150 funkcjonariuszy.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru do służby znajdują się w znajdują się na stronie internetowej NOSG.

(źródło NOSG)

7 komentarzy

 1. o jak fajnie, od razu wzrosło moje samopoczucie

 2. No będzie mieć kto latać dziury w tym tzw plocie na granicy z Białorusią

  • Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

   No i będzie mieć kto brać o buziach od niesubordynowanych różnokolorowych „turystów”, którzy nijak nie potrafią pojąć, że granice najwygodniej przekraczać przez przejścia graniczne, a nie po płotach i oczeretach, czy wpław.

 3. No ale się zbroją śmiejcie się śmiejcie to wszystko na nas brat brata będzie m……..L
  żeby wasze żony i dzieci nie wyjechały z tego łez padolu jak zagrają nam trąby jerychońskie

 4. będą wykonywać rozkazy wiceprezydenta d/s bezpieczeństwa najjaśniejszego prezesa

 5. Teraz można publikować wizerunek funkcjonariuszy?

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo