690 680 960

30 osób zmarło w regionie z infekcją COVID-19. Większość miała choroby współistniejące

Z danych przekazanych dzisiaj rano przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że minionej doby w woj. lubelskim zarejestrowano 30 zgonów osób z infekcją COVID-19. Większość z nich miała choroby współistniejące.

W czwartek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 30 zgonach osób z infekcją COVID-19 w woj. lubelskim. Do zgonów doszło na terenie 14 powiatów. Najwięcej odnotowano w Lublinie i powiecie lubelskim.

Wśród zmarłych pięć osób nie posiadało chorób współistniejących. Do tej pory w całym kraju zmarło 15 568 osób zakażonych koronawirusem.

Poniżej dane dotyczące liczby zakażeń w powiatach (3 kolumna) oraz zgonów.

(fot. WOT, MZ)

6 komentarzy

 1. miałem nie pisać...

  Z dotychczasowych raportów jasno wynikało, że średnia umieralność (średnia wieku) podczas plandemii jest taka sama jak przed plandemią. Dziękuje za uwagę.

  • Informacje, które podajesz są nieprawdziwe, niesprawdzone i całkowicie zbyteczne. Nie pisz już więcej.
   PS. (dla bardziej niż autor rozgarniętych) Średnia umieralność to nie to samo co średnia wieku, ba! średnia umieralność to nie to samo co średni wskaźnik liczby zgonów względem zakażonych

 2. Super ! Można było tak od początku drugiej fali, dużo rozsądnych ludzi by się uratowało. Szkoda tylko, że w momencie kiedy nie wszyscy zgłaszają się z infekacją. Odrazu widać, że ryzyko w powiecie parczewskim jest 4 x wyższe niż w tomaszowskim. Ja idę na zakupy świąteczne o ile spadnie poniżej 2 w moim powiecie. Natomiast rodziców odwiedzę jak będzie poniżej 1/10000. Przydałby się jeszcze wykres z trendami w poszczególnych powiatach, ale na to nie liczę…

 3. chorobą współistniejącą jest urodzenie się w Polsce

 4. maska obowiazkowa

  dziekujemy za raport skad ludzie z jakich powiatow czekamy codzien na takie informacje pozdrawiamy administratora 112

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas