Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

2,5 tysiąca paczek nielegalnych papierosów w zaparkowanej dacii (zdjęcia)

W jednym z zaparkowanych pojazdów w Kobylanach kryminalni oraz funkcjonariusze służby celno-skarbowej ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi zatrzymali do tej sprawy 26-latka. Mężczyzna usłyszał zarzut i przyznał się do winy.

W trakcie prowadzonych wspólnych działań kryminalni terespolskiego komisariatu oraz funkcjonariusze służby celno-skarbowej ustalili, że 26-letni mieszkaniec gminy Terespol posiada papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Kontrabanda miała być przechowywana w samochodzie marki Dacia, który zaparkowany był w rejonie przejazdu kolejowego w miejscowości Kobylany.

Mundurowi terespolskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę. Potwierdzili też wcześniejsze informacje. W wnętrzu auta funkcjonariusze zabezpieczyli 2,5 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Na zabezpieczonych paczkach znajdowały się specjalnie sklejone rączki do szybkiego wkładania kontrabandy do wagonu.

Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby przewożone papierosy trafiły na rynek łączna suma uszczuplenia skarbowego wyniosłaby w tym przypadku niemal 60 tysięcy złotych. Kontrabanda została zabezpieczona, a mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. 26-latek usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Na poczet przyszłych kar i grzywien funkcjonariusze zabezpieczyli od niego pieniądze w kwocie 20 tysięcy złotych.

O dalszym losie 26-latka zadecyduje teraz sąd. Poza przepadkiem dowodów rzeczowych za ten czyn grozi także wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

2,5 tysiąca paczek nielegalnych papierosów w zaparkowanej dacii (zdjęcia)

2,5 tysiąca paczek nielegalnych papierosów w zaparkowanej dacii (zdjęcia)

(fot. Policja Biała Podlaska)

Jeden komentarz

  1. Maian Janusz pazdzioch

    Jak to wliczyli to wyhodzi nato ze ukrainskje sa dwa razy droszsze od polskih to poco to pszewozic???

Z kraju

Polityka i społeczeństwo