690 680 960

20 stycznia odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Marcina Tęsnego

20 stycznia w Kraśniku odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Marcina Tęsnego. Wystąpią w nim: Time of the Sinners, Headshot Five, Krasnicki Full oraz San Escobar.  Koncert będzie okazją do zbiórki pieniędzy potrzebnych na rehabilitację Marcina.

Pasją Marcina był sport, trenował piłkę nożną i miał do tego duże predyspozycje – zdrowy, dobrze zbudowany. Nic nie wskazywało na występowanie u niego choroby. Po tym, jak ukończył technikum i zdał maturę planował podjąć pracę i studia zaoczne na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie na kierunku logistyka i transport.

Wszystko nagle się zmieniło 15 września 2017 roku. Podczas gry w piłkę na boisku poczuł osłabienie, nagle stracił przytomność. Doszło do zatrzymania krążenia. Po skutecznej reanimacji stwierdzono rozlane uszkodzenie mózgu. Marcin był ponad miesiąc w śpiączce. Ma znikomą świadomość, zaburzoną mowę i porozumiewanie się, wykazuje drobne odruchy rękę i nogą. Jest odżywiany za pomocą PEG – sondy umieszczanej w żołądku.

Wymaga on długotrwałej rehabilitacji neurologicznej oraz ruchowej. Marcin ma zarezerwowaną rehabilitację w Bydgoszczy, jednak będzie to bardzo kosztowne leczenie. Jeden miesiąc takiej rehabilitacji to koszt 15 000 zł, a powrót do zdrowia Marcin może trwać lata.

Pomóc w zebraniu środków na rehabilitację Marcina można między innymi biorąc udział w koncercie, który odbędzie się 20 stycznia w Piaskova Pub w Kraśniku (ul. Piaskowa 18). Wystąpią w nim: Time of the Sinners, Headshot Five, Krasnicki Full oraz San Escobar. Początek o godz, 19:00, wejściówki 10 zł.

tesny_koncert_charytatywny

Środki na rehabilitację Marcina można także wpłacać na subkonto Fundacji Forani: 61 1750 0012 0000 0000 3670 4969 (Nr SWIFT Raiffeisen Bank Polska to RCBWPLPW, IBAN baku: PL). W tytule przelewu prosimy koniecznie wpisać: „DAROWIZNA MARCIN TĘSNY”

Pomóc można także przekazując 1% podatku – KRS Fundacji Forani: 0000420954, cel szczegółowy: Pomoc Marcin Tęsny.

2018-01-17 01:18:23
(fot. nadesłane)

7 komentarzy

 1. NFZ odmawia POLAKOWI jak i Polakom leczenia, ale dla „inżynierów” zza oceanu na leczenie się znajdzie. Rozpierdzielić ten burdel zwany NFZ a przede wszystkim zlikwidować ten twór zwany ZUS-em.

 2. Ja się pytam w takim razie po co się opłaca składki, a jak przyjdzie co do czego to NFZ odmawia leczenia?!
  Zgroza, w jakim państwie przyszło nam żyć – jak jesteś biedny to umieraj…
  Prędzej obcy ludzie ci pomogą niż państwo wyciągnie rękę w twoją stronę… Paranoja.

  Zdrowia dla chłopaka!

  • Studętkom jezdem to wiem że....

   Państwo nie jest zainteresowane losem swoich Obywateli, a ja mam się martwić o to, że jakaś rodzina chce hodować roślinkę?

 3. Co w takie sytuacji rodzina ma zrobić ? wypiszą go do domu i co dalej ????? Skandal

 4. Piotr (nie święty)

  Prócz przekazania 1% podatku, można się jeszcze modlić, jak nam wskazywał nasz kochany i nieomylny święty JPII.
  Jak w Afryce głodowały dzieci, to zamiast wysłanie tam kilku „baniek” w jedynie słusznej walucie, z watykańskiego okna powiadomił cały świat, ze będzie się za nich modlił.
  Jam jest Jego naśladowcą.

  • Gdy JP II był profesorem KUL, swoją pensję profesorską oddawał biednym. A ty, Piotrze (nie święty)? Ile ze swojej pensji (stypendium, kieszonkowego, i.t.d) dajesz innym, bardziej potrzebującym?

 5. lepiej było oddać do NFZ pieniądze zamiast bawić się za nasze pieniądze w Zakopanem na sylwestrze za olbrzymią kasę podatników Dojna zmiana ma się bardzo dobrze

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie do udziału w VII Biegu „Biegam Bo Lubię Lasy”
Obieraczki kapuściane w lubelskim skansenie
Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend