690 680 960

150 tys. złotych strat po pożarze budynku mieszkalnego. W akcji gaśniczej siedem zastępów straży (zdjęcia)

Wczoraj w miejscowości Hutków doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego. W akcji gaśniczej trwającej 2,5 godziny wzięło udział siedem zastępów straży pożarnej z PSP oraz OSP.

Do pożaru doszło w środę po godzinie 8 w miejscowości Hutków w powiecie zamojskim. Straż pożarna przyjęła zgłoszenie, z którego wynikało, że ogniem objęty jest drewniany budynek mieszkalny. Na miejscu interweniowali strażacy z PSP Zamość, a także z OSP Krasnobród, Majdan Wielki, Stara Huta oraz Hutków.

Po dojeździe pierwszego zastępu z OSP Hutków, stwierdzono że pożarem był objęty był cały dach drewnianego budynku mieszkalnego jednorodzinnego, jego właścicielka samodzielnie wyszła na zewnątrz i nie potrzebowała pomocy medycznej. Do budynku doprowadzona była napowietrzna linia energetyczna, w związku z czym Zakład Energetyczny zdalnie odłączył prąd w tej miejscowości.

Działania ratowników OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu z pobliskiego hydrantu na palący się dom. Po dojeździe kolejnych zastępów podana kolejne prądy wody jednocześnie dokonano przeszukania budynku pod kątem przebywania innych osób – na szczęście nikogo tam nie znaleziono.

W trakcie prowadzenia działań z budynku wyniesiono butlę z gazem LPG. Butla po sprawdzeniu nie stwarzała żadnego zagrożenia i nie wymagała schładzania. Spalone drewniane krokwie zostały powalone, aby nie stwarzały zagrożenia. Podczas pożaru zawaleniu uległ murowany komin.

Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności tego pożaru. Spaleniu uległ w całości budynek mieszkalny wraz z wyposażeniem. Wstępne straty oszacowano na kwotę 150 tys. zł.

(fot. PSP Zamość)

6 komentarzy

 1. Ja obcakrajowca być tzw. innostranna

  Obraz nędzy i rozpaczy. Nic tylko usiąśc i żewnymi łzami zapłakać w obie garści

  • Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

   Tak to się dzieje jak przyjedzie 7 zastępów po 4-5 osób każdy, a potem kłucą się o pierwszeństwo do użycia własnej sikawki i rozpychają łokciami o dostęp do palacej się chałupy.

   • A jeszcze gorzej się dzieje, jak wieśniaczka „kłuci” się z innymi wieśniaczkami o pierwszeństwo w dostępie do „sikawki” jakiegoś wieśniaka🤣🤣🤣

 2. Niestety za często widać strażaków podających prąd wody w natarciu na palący się dom zamiast na ognisko pożaru. Czy strażacy ze zdjęć, podający prądy wody przez okna, gasili pozar, działając na jego ogniska, czy zalewali jedynie bezmyślnie chałupę?

 3. Równo 150 ,a w ubezpieczalni ok.30 do wypłaty.

 4. Co tam warte 150 tyś ?

Kursy walut

 • USD 4.4911zł -0.34%
 • GBP 5.4564zł 0.76%
 • EUR 4.6892zł 0.45%
 • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin