Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

15-latek kierujący skuterem miał ponad pół promila

Wkrótce Sąd Rodzinny i Nieletnich zajmie się sprawą 15-latka, który kierował skuterem mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Nastolatek zabrał skuter z domu bez wiedzy rodziców.

Opolscy policjanci, podczas prowadzenia czynności kontrolno-pomiarowych w Przytykach pod Chodlem, zatrzymali do kontroli kierującego skuterem.

Jak się okazało, 15-latek kierujący jednośladem nie posiadał uprawnień do kierowania skuterem, ponadto przeprowadzone przez policjantów badanie trzeźwości wykazało w organizmie nastolatka ponad 0,5 promila alkoholu.

Mundurowi ustalili, że nastolatek zabrał skuter z domu bez wiedzy rodziców. Teraz młodzieniec będzie miał kłopoty. Sprawą wkrótce zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

(fot. Policja)

6 komentarzy

  1. a kto maloletniemu sprzedal/dał wódkę ?

  2. Za co karać młodego 0,5 …..to w normie,,

  3. Określając coś jako skuter, może chodzić także o elektryczną hulajnogę?
    Pojazd z silnikiem, o mocy większej niż rower ze wspomaganiem, a mniejszej niż motocykl to motorower (do motorowerów należą także małe skutery).

  4. franiu,schowaj się z tymi swoimi mądrościami

  5. Ale 500 na wódę się mu należy i to co miesiąc.Pij dziecko ile się da.

  6. Tak się kończy bezstresowe wychowanie 30 lat temu to było nie do pomyślenia.A dziś wychowujemy przyszłych morderców bo przecież nie wolno nawet krzyknąć bo od razu wyrok.A nastoletnia hołota robi co chce.