1326 nowych zakażeń koronawirusem w kraju. Nie żyje 36 osób z infekcją COVID-19, w tym pacjentka z Lublina

Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem w kraju. W raporcie zmieniła się zasada przekazywania informacji dotyczących zgonów osób z infekcją COVID-19.

– Mamy 1326 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: małopolskiego (167), mazowieckiego (151), pomorskiego (127), śląskiego (124), kujawsko-pomorskiego (120), podkarpackiego (115), łódzkiego (92), wielkopolskiego (81), dolnośląskiego (64), zachodniopomorskiego (58), podlaskiego (57), warmińsko-mazurskiego (50), świętokrzyskiego (39), opolskiego (36), lubelskiego (29), lubuskiego (16) – poinformowało we wtorek rano Ministerstwo Zdrowia.

Na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 29 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:

– Mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu janowskiego, źródło zarażenia w trakcie ustalania,
– Mężczyzny w wieku powyżej 60 lat z Lublina, źródła zarażenia nie ustalono,
– Mężczyzny w wieku powyżej 60 lat z Lublina, styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– Mężczyzny w wieku powyżej 60 lat z powiatu lubelskiego, styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– Mężczyzny w wieku powyżej 60 lat z powiatu kraśnickiego, styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– Mężczyzny w wieku powyżej 60 lat z powiatu puławskiego, źródło zarażenia w trakcie ustalania,
– Mężczyzny w wieku powyżej 60 lat z powiatu puławskiego, styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– Mężczyzny w wieku powyżej 60 lat z Lublina, źródło zarażenia w trakcie ustalania,
– Kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu biłgorajskiego, źródła zarażenia nie ustalono,
– Kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z Lublina, styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– Mężczyzny w wieku powyżej 60 lat z powiatu świdnickiego, źródło zarażenia w trakcie ustalania,
– Kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z Lublina, styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– Mężczyzny w wieku powyżej 60 lat z powiatu lubelskiego, źródło zarażenia w trakcie ustalania,
– Mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z Lublina, źródła zarażenia nie ustalono,
– Mężczyzny w wieku powyżej 60 lat z powiatu łęczyńskiego, źródło zarażenia w trakcie ustalania,
– Mężczyzny w wieku powyżej 60 lat z powiatu puławskiego, źródło zarażenia w trakcie ustalania,
– Kobiety w wieku powyżej 60 lat z powiatu radzyńskiego, źródło zarażenia w trakcie ustalania,
– Kobiety w wieku powyżej 60 lat z Białej Podlaskiej, źródła zarażenia nie ustalono,
– Mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu chełmskiego, źródło zarażenia w trakcie ustalania,
– Mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z Lublina, styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– Mężczyzny w wieku powyżej 60 lat z powiatu lubelskiego, styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– Mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu janowskiego, źródła zarażenia nie ustalono,
– Mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu janowskiego, styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– Kobiety w wieku powyżej 60 lat z Białej Podlaskiej, źródło zarażenia w trakcie ustalania,
– Kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z Lublina, źródło zarażenia w trakcie ustalania,
– Mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu lubelskiego, źródła zarażenia nie ustalono,
– Kobiety w wieku powyżej 60 lat z powiatu janowskiego, styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– Kobiety w wieku powyżej 60 lat z powiatu janowskiego, styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– Mężczyzny w wieku powyżej 60 lat z powiatu radzyńskiego, źródła zarażenia nie ustalono.

Do dnia 29 września 2020 r. na terenie woj. lubelskiego potwierdzono łącznie 2603 przypadki zakażenia koronawirusem, odnotowano 1915 ozdrowieńców i zarejestrowano 39 zgonów. Aktualnie 185 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 6740 poddanych kwarantannie i 136 objętych nadzorem epidemiologicznym.

– Z powodu COVID-19 zmarło 6 osób (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-K, 89-M, 83-M Poznań, 73-M, 74-M Racibórz, 65-M Chorzów. Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 30 osób (wiek-płeć, miejsce zgonu): 68-M Kędzierzyn-Koźle, 63-K Ostróda, 78-K Grudziądz (mieszkanka woj. warmińsko-mazurskiego), 71-M Konin, 60-M Bełchatów, 91-M Łódź, 82-K Częstochowa, 43-M Zawiercie, 80-M Kędzierzyn-Koźle (mieszkaniec woj. śląskiego), 95-K Lublin, 52-M Jasło, 87-K Sanok, 60-K Dębica, 68-M Żary, 73-K, 41-M Białystok, 68-K Szczecin, 79-M Grudziądz, 64-M Nowy Sącz, 87-K Myślenice, 82-M Kraków, 86-M Puck, 88-K Nowy Dwór Gdański, 74-K Elbląg, 85-K Grudziądz (mieszkanka woj. pomorskiego), 81-K Stężyca, 66-M, 74-M Gdańsk, 88-M Czerwona Góra, 84-M Wrocław – przekazał resort zdrowia.

– Z przykrością informujemy, że w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym nr 1 – SPSzW im. Jana Bożego w Lublinie zmarła 95-letnia Pacjentka, z infekcją COVID-19. Pacjentka pochodziła z Lublina, miała szereg chorób współistniejących – poinformowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie.

(fot. pixabay.com, MZ)

Zobacz również

77 komentarzy

 1. Taki człowiek od propagandy mawiał „Kłamstwo wypowiedziane raz pozostaje kłamstwem, ale kłamstwo wypowiedziane tysiąc razy staje się prawdą””

 2. Widzę, że znów „szury” rozpracowują od rana, każdy artykuł na lublin112 – istne pole bitwy w walce z systemem oraz jego sługusami. Ha ha ha. Siedzą w pracy i czyhają, aż się nowy artykuł pojawi na portalu, aby w tej samej sekundzie, w ukryciu przed szefem, napisać swoje mądre wywody o światowym spisku przeciw ludzkości. A to wiek zmarłego nie taki, a to kolejność nie taka, a to za mało, a to za dużo. Załóżcie sobie swoją „szurlandię” i pokażcie ludzkości jak się media prowadzi. Po co tracicie czas tutaj?

 3. Ludzie nawet nie pamiętają już absurdów z lasami, że zza drzewa czyhał kowidek. Żal.

 4. Przemysław Swaczyna

  Narodzie opamietaj sie! Już niema miejsc w szpitalach respiratorow zaraz zabraknie lekarzy.Prosze was o zrozumienie i o prośbę zakladajcie wszędzie maski i rekawice dla Was samych dla świętego spokoju i spokojnej głowy.Tylko jak się zjednoczył pokonamy ta zarazę. Serce ściska z nerwów codziennie tylko gorsze wiadomości.

 5. Panie Przemysławie tej choloty nie przekonamy ani do masek ani do rękawiczek.ja maseczek noszę prawie wszedzie przynajmniej mam pewność że nikt mnie nie zarazi.Ciezka walka nam zostaje.Jestem z panem.

  • Bardzo dobre określenie. Podpisuję się pod tym i ja.

  • Skoro maseczka ma Cię uchronić to w czym problem? Jesteś bezpieczna. Nie zapomnij jeszcze o rękawiczkach ochronnych, które nie są w stanie przenieść wirusa. Mam nadzieję, że zaszczepiłaś się już w tym roku na zeszłoroczną mutację grypy. I jeszcze raz powtórzę. Chołoty szukaj u siebie w domu. Współczuję Wam tego Waszego strachu ale niedługo sami zobaczycie, że koronawirus nie jest niczym nadzwyczajnym.

   • Koronawirus to nic nadzwyczajnego? Przepraszam, rozmawiam ze specjalistą wirusologiem? A może chociaż pulmonologiem? Ale pomijam wiedzę, a przytoczę częściową historię pandemii na świecie. Czarna śmierć ( trwała 4 lata ) – 5 mln zgonów, ospa prawdziwa ( nawracająca się od o1520 roku do 1979 ) – 56 mln, Hiszpanka ( 1918-1920 ) – 40-50 mln, grypa azjatycka ( 1957-1958 ) – 1-2 mln, grypa Hong-Kong ( 1968 – 1970 ) – 1-2 mln, SARS ( 2002-2003 ) – 800 zgonów, Ebola ( 2014-2016 ) -11,3 tys., HIV/AIDS od 1981 – 35 mln, COVID-19 w 9 m-cy – 1 mln zgonów. Coś świta w głowie czy tylko szura?

    • Pani T jesteśmy zgubieni. Na co byśmy nie umarli to umrzemy na covid. Czemu ogólna liczba zgonów stoi w miejscu? Czemu nie widać w niej tego miliona?

     • Czy jesteśmy zgubieni tego nikt jeszcze nie wie, bo nikt nie jest w stanie przewidzieć rozwoju wypadków. Cechy sprzyjające rozwojowi pandemii, to m.in. niska śmiertelność, duża zakażalność. Czyli to co w tej chwili trwa. Do tego brak naturalnej odporności. Proszę pamiętać – wirus nie niszczy swoich nosicieli, bo są mu potrzebni żywi. To odpowiedź na Pana pytanie o stanie w miejscu. Bardziej jednak miałam w swoich wywodach na myśli, że jeśli uda nam się jakimś cudem trzymać dystans społeczny ( nie mam na myśli maseczek, bo nie wierzę w ich skuteczność ) to utorujemy sobie, być może, drogę do wyjścia z tych wszystkich obostrzeń, które uratują nasze miejsca pracy. Wzrost zachorowań rujnuje w tej chwili, a przynajmniej utrudnia wielu firmom normalne funkcjonowanie. Nie wspomnę o całym sektorze medycznym, który za chwilę nie będzie się zajmował niczym innym jak koronawirusem.

      • Pani T dziękuję za ten wpis. Jest przemyślany i prawdziwy. Sensownie wyciągnęła Pani wnioski. Mam kilka spostrzeżeń. Skoro mamy niską śmiertelność, porównywalną do innych wirusów. Skoro koronawirus również zaczyna mutować jak np. wirus grypy, w jakim celu blokować świat a zwłaszcza kraje takie jak Polska, w których zjadliwość wirusa jest jeszcze mniejsza? Warto zaznaczyć, że zjadliwość wirusa jest u nas mniejsza nie ze względu na obostrzenia ale jest związana z warunkami środowiskowymi. My regularnie chorujemy, co ciekawe od dawna w 20% z powodu koronawirusów. Wirus z nami zostanie, nie zniknie, traktujmy go jak całą resztę wirusów którymi media nie straszą. Wtedy firmy i miejsca pracy będą niezagrożone. Odnośnie sektoru medycznego. Właśnie dzisiaj ministerstwo zdrowia zmienia taktykę na walkę z koronawirusem odciążającą szpitale. Ludzie chorujący na covid w sposób niezagrażający życiu będą przechodzić chorobę w domu i o tym będzie decydował lekarz rodzinny. Powtórzę, covid nie zniknie, covid zostanie, covid będzie mutował, covid istnieje jak cała masa innych wirusów na które ta sama grupa ryzyka niestety umrze. Nie można paraliżować, straszyć i siać paniki z powodu covida. Wydaje mi się, że nawet taki yoda i wkm w końcu przestaną się bać i oswoją się z covidem ale na to niestety potrzeba jeszcze sporo czasu. Pozdrawiam

       • Trudne pytania . Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale wysnuwam wnioski, że w warunkach normalnego doboru naturalnego mielibyśmy marne szanse. Natomiast rozwój cywilizacyjny zobowiązuje nas do korzystania z dobrodziejstw medycyny i nikt nie podejmie się zostawienia spraw biegowi czasu. Społeczeństwo europejskie się starzeje, jest bardziej podatne, dlatego też ważne jest, aby chronić i ludzi i sam system. Tymczasem decyzje i sam system wszedł w kolejny etap chaosu. Delegowanie niektórych kompetencji na lekarzy rodzinnych spowoduje paraliż przychodni, które i tak nie działają po ludzku. Do tego dochodzą sami pacjenci, którzy bez wyobraźni, narażają innych. Miałam ostatnio taki przykład, gdzie sąsiad kaszlący i zasmarkany zamówił taksówkę i pojechał do lekarza. Kolejność jest taka, że biorę telefon i dzwonię umawiając się na teleporadę. Ten pierwszy kontakt zadecyduje czy się nadaje na wyjście z domu. Przecież jeśli wspomniany sąsiad byłby chory na covid to na kwarantannę pójdzie kilkanaście osób, w tym personel medyczny. Jeden człowiek jest w stanie wywołać efekt motyla.

        • Proszę Pani jeszcze raz powtórzę. Kovid z nami zostanie, kovid mutuje co za tym idzie szczepionki będą zawsze krok za nową mutacją. Tak jak w przypadku grypy, na którą nikt nie wykonuje testów.Kovid jest niebezpieczny dla tych samych grup ryzyka co inne choroby zakaźne. Mogę się założyć, że świat wróci do normy jak tylko pojawi się szczepionka ale czy wtedy będzie Pani czuła się bezpiecznie? Będziemy odczuwali jakąś różnicę? Moim zdaniem już teraz powinniśmy się oswajać z kovidem co za tym idzie ,przestać blokować instytucji które są niezbędne do funkcjonowania nas Wszystkich. Jestem przeciwny straszeniu tym wirusem i blokowaniu wszystkiego przez tego wirusa. Ze względu na szacunek do osób które traktują wyjątkowo covid rozumiem zasady dystansu i inne związane z bezpieczeństwem ale podkreślam musimy oswoić się z kovidem i zacząć z nim normalnie żyć, bo chyba każdy z nas właśnie chce wrócić do normalnego życia. Pozdrawiam

        • odstępstwo od kowidian

         Kowidianina się nie przekona. Koronawirusy są groźne, podobnie jak i inne wirusy grypopodobne. A spieranie się który bardziej nie ma sensu. Przy epidemii grypy jakoś nie było takich „ceregieli”

 6. Powinni wprowadzić nakaz noszenia masek wszędzie.wogole myślę że powinny być inne maski maski chemiczne z filtrem oddzielnym w ten sposób byśmy zwalczali pandemi.Szkoly powinny zamknąć tak jak przychodnie!Szkoda że żąd nie wprowadza takich restrykcji.Narod na świecie jest zagrożony wyginięciem przez ten wirus🤢😢

  • żąd nie żądzi tylko my kowidianie wiemy najlepiej jak się ratować. codzienne żądzenie w płynie dezynfekcyjnym, homonto na grzbiecie i damy rade. zwalczymy tom zarazem.

 7. To ważne, żeby dbać o siebie zwłaszcza w tym okresie, maseczki to tylko wierzchołek góry lodowej, ja już na początku pandemii razem z żelami antybakteryjnymi zakupiłam też porządny termometr (diagnostic NC300).

 8. Absolutnie maseczki nięsa potrzebne. Zresztą jakim PRAWEM ci którzy są u władzy (zresztą wybrała ich mniejszość społeczeństwa) pokazują się bez MASECZEK?? . Już 1pokazal ze jego ból jest lepszy niż nasz !

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7675zł 0.58%
  • GBP 5.2861zł -0.2%
  • EUR 4.5447zł -0.01%
  • CHF 4.1472zł 0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą