10 klas szkoły podstawowej z Lublina przechodzi na zdalne nauczanie

Od dzisiaj 10 klas w Szkole Podstawowej nr 30 w Lublinie przechodzi na zdalne nauczanie. Komunikat w tej sprawie pojawił się na stronie placówki oświatowej.

W Szkole Podstawowej nr 30 w Lublinie od dzisiaj 10 klas przeszło na zdalne nauczanie. Ma to związek z pojawieniem się w placówce oświatowej zakażeń koronawirusem.

– Po uzyskaniu zgody Organu Prowadzącego i pozytywnej opinii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie zawieszam zajęcia w okresie od 26 października do 2 listopada 2020 r. w następujących klasach: Id, Ie, If, IIa, IIc, IIIa, IIIb, IIId, IIIe, IIIg Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie – poinformowała w komunikacie dyrektor szkoły Małgorzata Wiślicka.

W tym okresie uczniowie będą prowadzili naukę w trybie zdalnym, z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Do piątku w kraju 13 258 szkół podstawowych działało w trybie stacjonarnym (88,8 proc. wszystkich); 1270 w trybie mieszanym (tj. 8,5 proc. wszystkich); zaś 410 w trybie zdalnym (tj. 2,7 proc. wszystkich).

(fot. pixabay.com)

10 komentarzy

 1. W SP21 od dziś również część klas 1-3 jest na zdalnym nauczaniu.

 2. A szkoła podstawowa w Bychawie od dziś na tydzień całkiem zawiesiła nauczanie, nie ma nawet zdalnego bo nie ma kto uczyć.

 3. ” W tym okresie uczniowie będą prowadzili naukę w trybie zdalnym, z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.”
  To nie jest prawdziwa informacja. Zapis, że „z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość” sugeruje profesjonalne albo wręcz naukowe podejście do nauczania zdalnego, a to nie prawda. W rzeczywistości wygląda to tak, że jakiś nauczycieli bez odpowiedniego przygotowania na swoim komputerze próbuje przekazać uczniom wiedzę w sposób bardzo podobny do tego tak jak to robił dotychczas. To bardziej przypomina lepienie golema z tego co jest pod ręką, a nie wykorzystywanie „nauk i technik”. Pozdrawiam. Rodzić. PS. Dziękuję Wam nauczyciele za to że robicie co w waszej mocy, w obecnej sytuacji.

 4. Cała szkoła powinna być zamknięta i to nie na tydzień.

 5. Szkoły itak są sukcesywnie zamykane przez dyrektorów. I chwała dzieki im zato! Bo czyz niejest bandytyzmem narazanie nauczycieli?

 6. A w czym nauczyciel lepszy od nas?

 7. Szkoły powinni zamknąć już 3 tygodnie temu, wszystkie, w całej Polsce. Nie mielibyśmy tego, co mamy. A tak plaga, zaraza, gospodarka w rozsypce. Zostawili 1-3, ja też mam sygnał, że kolejne maluchy są w kwarantannie. Nie wiem, kto tym zarządza, ale zmierzamy ku upadkowi.

 8. W tej szkole ciężko to nazwać zdalnymi lekcjami, dziś nie mieli żadnych, a poprzednie polegały na wysyłaniu materiałów np z youtuba uczniowie mieli uczyć się matematyki.

 9. banda idiotow ci politycy…od razu trzeba bylo na zdalne przejsc, a to jest tylko czekanie na większe zarażenie, dopiero potem przejda na zdalne, jak dzieciaki beda zarażać rodziny itd….

 10. W Niemcach dziecko z 4 klasy stwierdzono pozytywny wynik i klasy 1/3 chodza dalej . wczesniej tez byly przyadki i szkola dziala dalej o co kaman

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu