690 680 960

Zwrócili uwagę na mężczyznę z młotkiem i linką w ręku. Kłusownik wpadł na gorącym uczynku (zdjęcia)

Strażnicy rybaccy patrolowali okolicę rzeki w poszukiwaniu kłusowników. Po drodze napotkali na amatora dziczyzny. Wpadł na gorącym uczynku podczas zastawiania wnyków.

W środę strażnicy Państwowej Straży Rybackiej z Lublina patrolowali rejon rzeki Wieprz w powiecie lubartowskim. Okolica ta jest bowiem jednym z miejsc, gdzie notowane są przypadki nielegalnego połowu ryb.

Tym razem strażnicy zwrócili uwagę na mężczyznę z młotkiem i stalową linką. Jak się okazało, był to kłusownik, który zastawiał wnyki na dziką zwierzynę.

Mieszkaniec gminy Firlej wpadł na gorącym uczynku. O wszystkim powiadomieni zostali policjanci, którzy postanowili przeszukać jeszcze miejsce zamieszkania mężczyzny.

W trakcie tych czynności wyszło na jaw, że był on amatorem nie tylko dziczyzny. Posiadał bowiem również więcierze i sieci służące do kłusowania ryb.

Zatrzymany przyznał się do kłusownictwa, zostały mu postawione zarzuty z Ustawy Prawo Łowieckie, oraz z Ustawy o Rybactwie Śródlądowym. Grozi mu teraz nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

(fot. PSR)

11 komentarzy

 1. Łapy bandycie poprzetrącać tym młotkiem. Nie mam litości dla takich ludzi.

 2. Przecież to przedsiębiorca. Nie karać tylko zarejestrować działalność i opodatkować.

 3. On na krusie. To rolnik wodny, któremu dług się likwiduje bo nie ma za co płacić. To suweren. Tego nie wyrwiesz i za tydzień będzie miał nowe „kombajny do koszenia” wody rzecz jasna.

 4. Każdy chce jakoś żyć. Dzięki naszej władzy będzie coraz więcej takich ludzi. Dla przyjemności tego nie robi.

 5. Dziadek z piaskownicy

  Za to, że posiadał bowiem również więcierze i sieci służące do kłusowania ryb oraz linkę, a nawet młotek nie zostanie ukarany, bo póki co można toto posiadać bez zezwolenia proboszcza, ale za to ze osmielił się przyznać do używania tego co znaleźli to jakoś tam „beknie”… przecież z pierwszego sortu nie jest…

 6. Posiadał więcierz? i co z tego.
  Jak ktoś posiada broń to też przestępca?

 7. Tak zastawione oko nie jest na dzika czy sarnę a raczej na lisa lub inną wściekliznę . Czyli sąd nie uwierzy że polował na dziczyznę tylko raczej pracował nad przywróceniem równowagi ekologicznej i mam nadzieję zostanie uniewinniony i oczyszczony z zarzutów.

Kursy walut

 • USD 4.2156zł 0.39%
 • GBP 5.2074zł 0.27%
 • EUR 4.5242zł 0.47%
 • CHF 4.6634zł 0.58%

Polub nas