Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Żużlowcy Motoru Lublin rozpoczęli treningi (zdjęcia)

Po tym, jak testy pod kątem koronawirusa w każdym przypadku dały wynik negatywny, lubelscy żużlowcy mogli rozpocząć przygotowania do sezonu. Pierwszy trening był w piątek, kolejny zaplanowano na sobotę.

W piątek, na Stadionie Żużlowym przy Al. Zygmuntowskich, odbył się pierwszy w tym sezonie trening Motoru Lublin. Rozpoczął się on o godzinie 12:00 i wzięli w nim udział wszyscy zawodnicy. Zgodnie z Regulaminem Sanitarnym PZM, każdy uczestnik treningu miał na sobie maseczkę ochronną, a bramy stadionu były zamknięte w celu uniknięcia kontaktu z osobami nieprzebadanymi na obecność koronawirusa.

Na początku tygodnia m.in. wśród wszystkich zawodników, sędziów, czy też mechaników przeprowadzono testy pod kątem koronawirusa. Łącznie ze wszystkich drużyn PGE Ekstraligi pobrano blisko 500 próbek. Wszystkie z nich miały wynik negatywny, więc komisarz sanitarny wydał zgodę na rozpoczęcie treningów.

Kolejny trening został zaplanowany na sobotę. Ma się rozpocząć również w południe, jednak wszystko uzależnione będzie od warunków atmosferycznych. Sezon żużlowy ma wystartować w piątek 12 czerwca. Lubelskie koziołki zmierzą się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu z zawodnikami klubu Betard Sparta. Pierwszy mecz w Lublina zaplanowano na niedzielę 21 czerwca z Moje Bermudy Stal Gorzów.

fot. Przemek Gąbka

3 komentarze

  1. A jak oni w centrum miasta hałasują i warczą i śmierdzi niesamowicie to dobrze i protestów mieszkańców nie ma?! A tor przeszkadzał…a ta działka też nie głupia…droga władzo może jakiś apartamentowiec albo galerie handlowa zróbmy?po co komu „taki hałaśliwy obiekt” w centrum miasta?!

  2. łysy inspirator wraz kolesiami zmajstruje stadiono -akademik i będzie basta.
    Ciekawe,czy ten burak ,który był sprawca likwidacji toru będzie słyszał ryk lewoskrętnych i czy będzie do łysego latał z petycjami o likwidację . Kościól ma też blisko i dzwon mu nie przeszkadza ?

  3. Tor na zemborzyckiej przeszkadzał a stadion żużlowy nie będzie?