Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Znalazł 10 tys. złotych na parkingu, po chwili oddał zgubę właścicielowi

Dzięki uczciwości znalazcy zguba w postaci 10 tys. złotych wróciła do roztargnionego mężczyzny. Policjanci przypominają, że wbrew powiedzeniu „znalezione nie kradzione” nieoddanie znalezionej rzeczy jest przestępstwem.

W miniony piątek po południu bialscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że 37-letni mieszkaniec gminy Konstantynów, pod jednym z bialskich marketów znalazł plik gotówki. Natychmiast powiadomił o tym stróżów prawa. Po chwili skontaktował się ponownie twierdząc, że znalazł się właściciel gotówki.

Jak się okazało, zgłaszający idąc do swojego samochodu, zauważył na parkingu leżącą gotówkę. Nie liczył jej, za to od razu postanowił zadzwonić na numer alarmowy. Po chwili zauważył mężczyznę, który chodził po parkingu wyraźnie czegoś szukając. Był to właściciel pieniędzy, który potwierdził, jaką sumę zgubił. Było to 10 tysięcy złotych. Właścicielem gotówki okazał się mieszkaniec gminy Janów Podlaski. W obecności policjantów 37-latek przekazał pieniądze właścicielowi, który nie krył swojego zadowolenia.

Z kolei wczoraj we Włodawie do dyżurnego zgłosiła się kobieta, która znalazła na chodniku etui z dokumentami i pieniędzmi. Okazało się, że wewnątrz znajdowały się dowód osobisty, karta bankomatowa, a także 200 złotych.

Dyżurny przyjął znalezione przedmioty i w niespełna pół godziny odebrał telefon od ich właściciela, który zadzwonił do komendy informując o fakcie zgubienia. Dyżurny uspokoił mieszkańca Warszawy informując mężczyznę, że zagubione przedmioty zostały przyniesione przez uczciwą mieszkankę Włodawy, dzięki której szybko je odzyskał.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

9 komentarzy

 1. 🙂 sa dobrzy ludzie

 2. Ja to coś czuję, że to ustawka… Takie rzeczy czyta się w sieci a tu tak słodko ?
  No niech Bóg da, żeby tak było ?, bo przesiąknięty tymi TikTokami i innymi kanałami, gdzie widać, że ludzie robią coś dla wyświetleń.
  Ale jak serio znalazł i oddał to brawo dla takich ludzi. ?

 3. Cieee chorobaaaa !!!

  To nie moje… ja zgubiłem 9.999 złotych w bilonie…

 4. Z drugiej strony jakby wziął, to za chwilę kamery, dochodzenie, szukamy tego osobnika, grozi mu 10 lat, itp itd. Nie jeden raz już tak było

 5. Strach przed monitoringiem . Sprawdzą nagranie kto znalazł i jakim autem odjechał i masz przes…ne za przywłaszczenie cudzej własność i sprawa idzie do sądu . A po wyroku masz nasr..ne w papierach .

 6. Znaleźne wypłacone? A podatek od znaleźnego uiszczony?

 7. Potrafili się zachować i pamitali o znależnym?

 8. Tom ,ty jesteś biedny , ludzie i bez monitoringu oddają z uczciwości