690 680 960

Zadzwonił na policję i powiedział, że jest poszukiwany. Skłamał

W sobotę włodawscy policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie od mężczyzny, który przekazał, że jest poszukiwany. Okazało się to nieprawdą, więc mieszkaniec Włodawy za niepotrzebną interwencję został ukarany mandatem.

W sobotę około godziny 17 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że mieszkaniec Włodawy „chce się oddać w ręce stróżów prawa”. Mężczyzna przekazał, że jest osobą poszukiwaną.

Mundurowi zostali skierowani na miejsce i po sprawdzeniu w systemach ustalili, że zgłaszający nie jest poszukiwany przez organy ścigania. Funkcjonariusze za wywołanie bezpodstawnej interwencji policji zastosowali wobec niego postępowanie mandatowe.

Za wywołanie niepotrzebnej czynności poprzez fałszywe zgłoszenie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

8 komentarzy

  1. Mógł chodzić z miską ryżu po trawniku i już by był…

  2. A dlaczego wobec niego nie zastosowano dodatkowo art.66&2 KW????????

  3. Prawda to nieomal skarb narodowy, a tu takie coś, takie kłamliwe, takie fiubździu. Dzielna służba ochrony kolesi przyklęknąć na nim powinna do modlitwy różańcowej i co najmniej żarliwie kolano na tchawicy opierać. Mandat tylko dostał? Mandat i pouczenie? Gdzie jest to coś, gdzie jest ministrant, gdzie są sąsiny i norymbergi? Krawaty i sratytaty gdzie są? Nie, nie, nie. Ja tej kaczki na gazie tak nie zostawię! Zaprawdę wielbłąd przejdzie z Łodzi do Piotrkowa i nie spadnie mu podkowa, niźli się kopyto na czystej maci jego zdąży zarysować! Nim noc nastanie, spierwierliwość zatiromfuje! Wszystkie dziabągi do łopat i za drągi i vice wersja!

  4. Zryt łeb

  5. Nie zapłaci mandatu,będzie poszukiwany.

  6. Podpis elektroniczny

    Może to ten co podpalił sanepid , przecież w systemach go jeszcze nie ma z nazwiska bo sami nie wiedzą kto to lub nie chcą wiedzieć a sama sprawa już ucichła.

  7. serio? nikt go nie szukał? nikt nie tęskni? I za to karać człowieka?

  8. Znalazł prosty sposób na bycie poszukiwanym, wymiar sprawiedliwości go nienawidzi!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!