Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jakie Niepożądane Odczyny Poszczepienne po szczepionkach przeciw COVID-19 występują w Polsce?

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego Państwowy Instytut Badawczy sporządził szczegółowe opracowanie Niepożądanych Odczynów Poszczepiennych po szczepionkach przeciw COVID-19 w Polsce.

Niepożądany Odczyn Poszczepienny (NOP) to każde zaburzenie stanu zdrowia związane ze szczepieniem, które wystąpiło w okresie 4 tygodni po podaniu szczepionki. Wyjątek stanowią NOP po szczepieniu przeciw gruźlicy, w których kryterium czasowe jest dłuższe.

W ramach prowadzonego w NIZP-PZH nadzoru epidemiologicznego z Inspekcji Sanitarnej do NIZP-PZH wpływają zgłoszenia rejestrowane w systemie SEPIS (System Ewidencji Państwowej Inspekcji Sanitarnej). Pozostałe zgłoszenia są uzupełniane przez Inspekcję Sanitarną i sukcesywnie przesyłane do NIZP-PZH. Na podstawie tych zgłoszeń powstało szczegółowe opracowanie niepożądanych odczynów poszczepiennych po podaniu szczepionek różnych producentów.

Ogółem do dnia 31 lipca 2021 r. zarejestrowano 13 862 NOP, natomiast wykonano łącznie 34 463 736 szczepień. NOPy stanowią ok. 0,05%. W ramach prowadzonego w NIZP PZH – PIB nadzoru epidemiologicznego, od 27 grudnia 2020r. do 31 lipca 2021 r. z Inspekcji Sanitarnej wpłynęło łącznie 10 131 NOP, co stanowi ok. 70% zgłoszeń zarejestrowanych w systemie SEPIS (System Ewidencji Państwowej Inspekcji Sanitarnej). Pozostałe zgłoszenia są uzupełniane przez Inspekcję Sanitarną i sukcesywnie przesyłane do NIZP-PZH.

Jakie Niepożądane Odczyny Poszczepienne po szczepionkach przeciw COVID-19 występują w Polsce?

Szczegółowy raport znajduje się tutaj: Niepożądane Odczyny Poszczepienne po szczepionkach przeciw COVID-19 w Polsce
Raport za okres 27.12.2020 – 31.07.2021 

(fot. pixabay.com)

41 komentarzy

 1. I co zaszczepieni na to ? Zapisani już na 3 dawkę?

 2. Jeszcze dochodzą inne poszczepienne „efekty”: zapalenie przedniego odcinka błony naczyniowej oka (Izrael news), zapalenie mięśnia sercowego (zwłaszcza u chłopców ok 12 roku życia -CDC), okropne przypadki półpaśca i opryszczek które ciężko wyleczyć, a teraz jeszcze dochodzą nagłe ostre alergiczne reakcje po ukąszeniu przez owadów (specyficzna pręga) u osób które nigdy takich reakcji nie miały…

  • jeszcze pewnie gradobicie, trzęsienia ziemi i koklusz.

   • Zamknięte lasy są panaceum na wirusa. A w połączeniu z maseczką bez atestu z Chin daje to level 5 do nieśmiertelności.

 3. Szczepienie = sanobójstwo

 4. Co lepsze bezobjawowo przejść COVID-19 czy zejść z powodu szczepionki na COVID-19

 5. 1dawka 33 Lata Mężczyzna 4 dni po szczepieniu Udar niedokrwienny pnia mózgu Hospitalizowany.=WAERZYWO

  • Udar to nic takiego

   Udar pnia mózgu jest najcięższą postacią udaru. W tej części mózgu znajdują się wszystkie ośrodki odpowiedzialne za najważniejsze funkcje życiowe organizmu, w tym regulację ciśnienia krwi, pracę serca, oddech, czy świadomość. Udar pnia mózgu może prowadzić do zatrzymania oddechu i krążenia

 6. Jak się w piątek zaszczepilem to do dzisiaj mnie trzyma i do roboty nie idę tylko po browar.

 7. Chorowałam na covid i jeszcze nigdy sie tak zle nie czulam jak wtedy. Na szczescie goraczka i najgorsze objawy przeszly po 2 dniach, bo nie wyobrazam sobie chorowac tak dluzej. Lezalam i wylam z bolu calego ciala. Nie zycze nikomu, zycze natomiast sie zaszczepic, zeby tego uniknac – jak na XXI wiek przystalo.

  • W XXI wieku światem rządzi kasa. Twórca Twojej szczepionki nie raz pokazał, że ma gdzieś ludzkie zdrowie.

 8. A potem się dziwią, że jakiś flustrat podpala sanepidy. Coś go do tego czynu musiało popchnąć.

 9. Plandemia i tyle.

 10. Super. Tylko jest jeden minus szczepionek i osób zaszczepionych zarazem. Ponad połowa osób w społeczeństwie zaszczepiona. Większość przechorowała. A i tak nie uchroni to przez ZAPLANOWANĄ 4 falą, która JAK ZAWSZE pokrywa się z sezonem grypowym.

Z kraju