690 680 960

Złodziej zgubił telefon na miejscu przestępstwa

Świdniccy policjanci bardzo szybko dotarli do sprawcy kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna zgubił telefon w trakcie szarpaniny z ochroniarzem sklepu.

W niedzielę świdniccy policjanci zatrzymali 31-latka, który dokonał kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów na terenie Świdnika.

– Mężczyzna w ubiegłym tygodniu usiłował opuścić sklep z towarem na kwotę ponad 300 zł, za który nie zapłacił. Drogę za linią kas zagrodził mu pracownik ochrony. Wtedy mężczyzna zaczął go szarpać i próbował zbiec ze skradzionym towarem. Do szarpaniny dołączył jeszcze jeden mężczyzna, który odciągnął ochroniarza i pomógł tym w ucieczce tego pierwszego. Następnie obaj opuścili sklep – informuje mł.asp. Elwira Domaradzka ze świdnickiej Policji.

Mundurowi szybko namierzyli sprawcę kradzieży. Jak się okazało, podczas szamotaniny z ochroniarzem, złodziej zgubił swój telefon komórkowy.

– 31-letni mieszkaniec Lublina został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszał zarzut, do którego się przyznał – dodaje mł.asp. Elwira Domaradzka.

Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia drugiego ze sprawców.

2017-09-25 17:29:14
(fot. Policja Świdnik)

6 komentarzy

 1. Zabić to za mała kara.

 2. Ale wypasiony telefon szkoda trochę

  • Śmiejesz się? Dłużej posłuży jak niejeden ajfun czy smartfun. Mam Monte które nie raz lądowało na beton i po złożeniu do kupy działa jak należy. Do baterii też nie mam zastrzeżeń.

 3. Ehh ci imigranci z Metropolii

 4. przyjechał imigrant ze wsi LUBLIN i kradnie

 5. Występy gościnne. Po zdjęciu myślałem że zbrodnia z przed kilku lat, a tu po prostu telefon jak i właściciel nie są smart.

Kursy walut

 • USD 4.348zł 0.51%
 • GBP 5.3595zł -0.03%
 • EUR 4.7089zł -0.15%
 • CHF 4.6918zł -0.29%

Polub nas