Zlikwidowano grupę przestępczą zajmującą się przemytem wyrobów tytoniowych (zdjęcia)

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej działając pod nadzorem prokuratury zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą, której działalność polegała na przemycie wyrobów tytoniowych. Do sprawy zatrzymano pięć osób.

Działania funkcjonariuszy straży granicznej oraz śledczych doprowadziły do ustalenia metod działania osób zajmujących się przemytem papierosów z Białorusi do Polski przez rzekę graniczną Bug, ich dalszej dystrybucji oraz dokładnego podziału ról w strukturze grupy przestępczej.

Funkcjonariusze do tej sprawy zatrzymali 5 obywateli Polski, którym postawiono zarzuty popełnienia przestępstw skarbowych wynikających z narażenia Skarbu Państwa na straty wynikające z nieuiszczonych opłat celnych i podatku VAT.

Podczas zatrzymań sprawców, dokonano również przeszukań miejsc ich zamieszkania, gdzie ujawniono i zabezpieczono dowody prowadzenia nielegalnej działalności, które zostaną wykorzystane w toku prowadzonego postepowania.

Zgromadzony w sprawie materiał pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanym zarzutów udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemytu co najmniej 389 000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o łącznej wartości ponad 5 600 000 złotych i nielegalnego ich wprowadzenia do obrotu na obszar celny Unii Europejskiej.

Wobec sprawców prowadzący śledztwo prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych i dozoru policji. Z uwagi na przeprowadzone dotychczas ustalenia sprawa ma charakter rozwojowy.

(fot. NOSG)

Zobacz również

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą