Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zlikwidowano grupę przestępczą zajmującą się przemytem wyrobów tytoniowych (zdjęcia)

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej działając pod nadzorem prokuratury zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą, której działalność polegała na przemycie wyrobów tytoniowych. Do sprawy zatrzymano pięć osób.

Działania funkcjonariuszy straży granicznej oraz śledczych doprowadziły do ustalenia metod działania osób zajmujących się przemytem papierosów z Białorusi do Polski przez rzekę graniczną Bug, ich dalszej dystrybucji oraz dokładnego podziału ról w strukturze grupy przestępczej.

Funkcjonariusze do tej sprawy zatrzymali 5 obywateli Polski, którym postawiono zarzuty popełnienia przestępstw skarbowych wynikających z narażenia Skarbu Państwa na straty wynikające z nieuiszczonych opłat celnych i podatku VAT.

Podczas zatrzymań sprawców, dokonano również przeszukań miejsc ich zamieszkania, gdzie ujawniono i zabezpieczono dowody prowadzenia nielegalnej działalności, które zostaną wykorzystane w toku prowadzonego postepowania.

Zgromadzony w sprawie materiał pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanym zarzutów udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemytu co najmniej 389 000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o łącznej wartości ponad 5 600 000 złotych i nielegalnego ich wprowadzenia do obrotu na obszar celny Unii Europejskiej.

Wobec sprawców prowadzący śledztwo prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych i dozoru policji. Z uwagi na przeprowadzone dotychczas ustalenia sprawa ma charakter rozwojowy.

Zlikwidowano grupę przestępczą zajmującą się przemytem wyrobów tytoniowych (zdjęcia)

(fot. NOSG)

Komentarze wyłączone