Źle zapakowana przesyłka wywołała alarm na poczcie

Wyciekająca z jednej z przesyłek substancja wywołała alarm w jednym z lubelskich urzędów pocztowych. Na miejscu interweniowała policja i straż pożarna.

W czwartek po godzinie 7:30 przed budynek poczty przy ul. Juranda w Lublinie podjechały wozy straży pożarnej, a także radiowóz policji. Powodem interwencji była nieznana substancja, która wyciekała z jednej z przesyłek. Przestraszeni pracownicy wezwali służby ratunkowe.

– Pracownik Urzędu Pocztowego zgłosił, że z jednej z przesyłek wydostawała się tajemnicza ciecz. O wszystkim powiadomiony został adresat przesyłki, który przyjechał na miejsce. Ustalono, że przesyłka była nieprawidłowo zapakowana – wyjaśniał nam kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Jak się okazało, substancja nie stwarzała zagrożenia dla życia i zdrowia. W środku znajdowały się artykuły weterynaryjne.

(fot. poczta Polska/zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

16 komentarzy

 1. A może by tak zamiast znowu robić nagonkę i wszystko hejtować szanowne towarzystwo zorientowało w tej konkretnie sprawie. Bo gdy jakiś niezorientowany idiota wysyła próbki weterynaryjne ( mięso w formalinie) zwykłym listem w kopercie babelkowej żeby było taniej to takie są skutki. Nie bronię poczty bo też ma często za uszami ale wkurza mnie że każdy artykuł jest powodem do hejty wszystkich i wszystkiego.

 2. Ta przesyłka to nie była paczka tylko list i nawet nie w kopercie bąbelkowej tylko w zwykłej!To jak taka przesyłka z próbkami w formalinie miała nie zostać uszkodzona?

 3. Jaki hejt ? Po prostu pisze jak jest, mimo ze sytuacja i tak poprawiła się na przestrzeni kilku lat to i tak część paczek wygląda jak by nimi w futbol amerykański grano. Jedno trzeba przyznać że Pocztex nieraz i o 22 dostarczał mi przesyłkę oczywiście po wcześniejszym telefonie, czym byłem zaskoczony że nikt faji na to nie położył.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8342zł 0.52%
  • GBP 5.2727zł 0.6%
  • EUR 4.5627zł 0.66%
  • CHF 4.1473zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja