Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zgłaszają, że dzieci bawią się bez maseczek, a piłkarze i biegacze nie zakrywają ust i nosa

Mieszkańcy Lublina coraz częściej zgłaszają na policję, że w danym miejscu znajdują się osoby bez maseczek na twarzy. Jak się okazuje, wiele tego typu zgłoszeń dotyczy osób, które nie muszą zakrywać ust i nosa.

W ostatnich dniach lubelscy policjanci dość często otrzymują zgłoszenia związane z nieprzestrzeganiem wprowadzonych przez rząd określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Są to interwencje dotyczące zbyt dużej liczby osób w sklepach czy kościołach, lecz również niezakrywania ust i nosa. Te ostatnie dotyczą najczęściej klientów w sklepach, jednak zdarzają się również dość nietypowe zgłoszenia.

Jak ustaliliśmy, tylko w tym tygodniu mieszkańcy Lublina zgłaszali, że…na jednym z placów zabaw dzieci bawią się nie mając na twarzach maseczek. Do tego dochodzą prośby o interwencję wobec osób biegających w okolicach lasu Stary Gaj, które również mają nie mieć zasłoniętych ust. Było też zgłoszenie o spacerowiczach w jednym z parków, oczywiście z odkrytą twarzą. Policjanci jeździli również na jedno z osiedlowych boisk, gdzie grano w piłkę nożną, a piłkarze…nie mieli maseczek.

Jak nam wyjaśniają funkcjonariusze, oczywiście wobec tych osób nie były podejmowane żadne kroki związane z konsekwencjami. Wszystko dlatego, że przepisy zezwalają na poruszanie się bez maseczek w lasach, parkach, zieleńcach, ogrodach botanicznych, czy też na terenie ogródków działkowych i na plaży. Maseczek nie muszą też nosić m.in. dzieci do lat 5 oraz kierowcy autobusów i trolejbusów. Jednak kiedy wpływa tego typu zgłoszenie, zgodnie z procedurami na miejsce musi udać się patrol. W tym przypadku tylko po to, aby potwierdzić, że jednak przepisy nie są łamane.

(fot. pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne)

64 komentarze

 1. Nie dziw się że ludziom w tych pustych łbach się przewraca bo wszelkie media gadają tylko o cowidzie a nikt nie mówi ile osób zmarło ze starości ile osób zmarło bo nie miało dostępu do lekarza dlaczego nie mówią że w maseczkach z chin są jakieś szkodliwe cholerstwa BO TO JEST JEDEN WIELKI BIZNES WIELKI PRZEKRĘT W RZĄDZIE

 2. Wszystkich lekarzy, pielęgniarki i ratowników medycznych, którzy zmarli po zakażeniu też tak nazywasz?
  Czy może oni nie potrafili założyć poprawnie maski i dlatego się zarazili?
  A może nie mieli wystarczająco dobrych maseczek?
  Coś czasem się przebija do umysłu, czy bełkot z TV całkowicie zablokował myślenie?
  PONAD rok doświadczeń to za mało, by się przekonać, że realną ochroną jest jedynie izolacja?

 3. Właśnie nośmy maseczki one nas uratują Ale liczba zachorowań rośnie nie spada coś jest tu nie tak każdy normalny się o co chodzi nie będę się rozpisywał powiem tyle SCIEMA

 4. Przecież noszenie maseczek jest dalej niezgodne z konstytucją, czy coś się zmieniło? Donoszenie na osoby bez maseczek powinno być ścigane jako próba ograniczenia wolności. Donosiciele sprawdźcie czy aby nie wychodzicie przed szereg… To jest banalne rządzenie głupcami, barany pilnuję się same… 

 5. Donosić na Polaków, Bliźnich, na bawiące się Dzieci? To ***, ohyda. Nasze ojce w grobach się przewracają na takie zeszmacenie wartości, braterstwa. Piep…ne samoluby bez honoru.

 6. Donisicuele, konfidenci i kapusie wstydźcie się!