Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zerwane dachy, połamane drzewa i ewakuacja harcerzy z obozu. Krajobraz po poniedziałkowych nawałnicach (zdjęcia)

W całym regionie w poniedziałek strażacy interweniowali 116 razy w związku ze skutkami silnych wiatrów oraz opadami ulewnego deszczu. Nawałnice dały się szczególnie we znaki w powiecie puławskim, ryckim, lubartowskim, radzyńskim i bialskim.

Poniedziałkowe nawałnice, które przeszły nad regionem dały się we znaki mieszkańcom kilku powiatów. Silny wiatr zrywał dachy, łamał drzewa i uszkadzał linie energetyczne. Strażacy w regionie interweniowali 116 razy do usuwaniu skutków nawałnic, głównie połamanych drzew i konarów, a także wypompowywali wodę z zalanych budynków i posesji oraz zabezpieczali uszkodzone dachy.

W Kodniu strażacy ewakuowali harcerzy przebywających na obozie. Łącznie ewakuowano 27 harcerzy oraz ich opiekunów w związku z warunkami atmosferycznymi. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejscu działania prowadzili strażacy z JRG Małaszewicze, JRG Biała Podlaska oraz OSP Kodeń.

Strażacy z powiatu bialskiego interweniowali do zabezpieczania budynków, gdzie doszło do zerwania dachów na budynkach mieszkalnych m.i.n. w Krzywowólce i Szostakach. W Białej Podlaskiej zaś drzewo na parkingu upadło na zaparkowane pojazdy.

Pracowite popołudnie i wieczór mieli również strażacy z powiatu puławskiego ryckiego oraz lubartowskiego. Interwencje dotyczyły głównie usuwania połamanych drzew, uszkodzonych linii energetycznych oraz zalanych budynków. Na szczęście podczas burz nikt nie ucierpiał.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

3 komentarze

  1. Gdzie był Pinokio i Andrzej, dlaczego nie powstrzymali deszczu i nawałnicy?

  2. Zobacz na nick i nie wymagaj zbyt wiele 😀

Z kraju