690 680 960

Zerwane dachy, połamane drzewa i ewakuacja harcerzy z obozu. Krajobraz po poniedziałkowych nawałnicach (zdjęcia)

W całym regionie w poniedziałek strażacy interweniowali 116 razy w związku ze skutkami silnych wiatrów oraz opadami ulewnego deszczu. Nawałnice dały się szczególnie we znaki w powiecie puławskim, ryckim, lubartowskim, radzyńskim i bialskim.

Poniedziałkowe nawałnice, które przeszły nad regionem dały się we znaki mieszkańcom kilku powiatów. Silny wiatr zrywał dachy, łamał drzewa i uszkadzał linie energetyczne. Strażacy w regionie interweniowali 116 razy do usuwaniu skutków nawałnic, głównie połamanych drzew i konarów, a także wypompowywali wodę z zalanych budynków i posesji oraz zabezpieczali uszkodzone dachy.

W Kodniu strażacy ewakuowali harcerzy przebywających na obozie. Łącznie ewakuowano 27 harcerzy oraz ich opiekunów w związku z warunkami atmosferycznymi. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejscu działania prowadzili strażacy z JRG Małaszewicze, JRG Biała Podlaska oraz OSP Kodeń.

Strażacy z powiatu bialskiego interweniowali do zabezpieczania budynków, gdzie doszło do zerwania dachów na budynkach mieszkalnych m.i.n. w Krzywowólce i Szostakach. W Białej Podlaskiej zaś drzewo na parkingu upadło na zaparkowane pojazdy.

Pracowite popołudnie i wieczór mieli również strażacy z powiatu puławskiego ryckiego oraz lubartowskiego. Interwencje dotyczyły głównie usuwania połamanych drzew, uszkodzonych linii energetycznych oraz zalanych budynków. Na szczęście podczas burz nikt nie ucierpiał.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

3 komentarze

  1. Gdzie był Pinokio i Andrzej, dlaczego nie powstrzymali deszczu i nawałnicy?

  2. Zobacz na nick i nie wymagaj zbyt wiele 😀

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…