690 680 960

Trasa Lublin – Warszawa – co znajdzie na niej fan motoryzacji?

Po tym, jak do publicznego użytku została oddana trasa szybkiego ruchu S17, podróżowanie między wschodem a centrum Polski stało się znacznie wygodniejsze. Możliwość ominięcie mniejszych miejscowości i zmierzanie do celu bezpośrednio (niezależnie od tego, czy jest nim Lublin, czy Warszawa) z pewnością ułatwiła części kierowcom podróżowanie. Nie zmienia to jednak faktu, że osoby, które chcą zwiedzić dany region powinny od czasu do czasu zboczyć z głównej trasy. Jedną z ciekawszych atrakcji, znajdujących się we wschodniej Polsce, jest Tor MotoPark Ułęż, który dostarczy wielu niezapomnianych motoryzacyjnych emocji, dając możliwość przetestowania jednego z wielu sportowych aut.

MotoPark Ułęż świetnym pomysłem na firmową integrację lub niezapomniany prezent

W poszukiwaniu odpowiedniego prezentu dla bliskiej osoby lub oryginalnego i zapadającego w pamięć pomysłu na firmową imprezę integracyjną, wiele osób decyduje się na paintball lub weekendowy wypad do jednego z zabytkowych miast w kraju lub za granicą. Inną, równie ciekawą alternatywą w tym temacie jest Tor Ułęż, który pozwoli na sprawdzenie wiele sportowych aut, jak Ferrari F430, Mitsubishi Lancer EVO X czy nawet Lamborghini Gallardo. Będący kiedyś lotniskiem wojskowym Tor MotoPark Ułęż idealnie nadaje się do samochodowych szaleństw zarówno dla fanów motoryzacji, jaki i osób, które zazwyczaj nie jeżdżą autami lub używają ich jedynie do dojazdów do pracy czy na zakupy.

Dzięki szerokiemu wyborowi aut i zróżnicowanym trasom, każdy znajdzie na Torze Ułęż coś dla siebie. Możliwe są zarówno przejażdżki poszczególnymi autami (tutaj opcja samemu lub z wykwalifikowanym instruktorem, jeśli dana osoba nie posiada odpowiednich uprawnień), jak również pojedynki ze znajomymi lub obsługą techniczną toru, czuwającą nad bezpieczeństwem. Tutaj warto m.in wspomnieć o Audi R8 vs Nissan GTR czy pojedynku aut z rodziny Ferrari (Ferrari 458 Italia vs Ferrari F430).

Opcji jest naprawdę dużo, a całość może przybrać formę prezentu w postaci vouchera lub imprezy zorganizowanej, na której nawet duża grupa osób znajdzie wiele motoryzacyjnych atrakcji. Dzięki zmodyfikowaniu i odpowiedniemu dostosowaniu płyty lotniska, Tor MotoPark Ułęż stał się bezpiecznym, a przy tym kultowym miejscem, w którym można przetestować kultowe, sportowe auta.

Tor MotoPark Ułęż i jego parametry, czyli przejażdżka na wysokim poziomie w każdych warunkach

Dzięki temu, że Tor Ułęż był kiedyś lotniskiem wojskowym, nawierzchnia jest idealnie płaska na każdym odcinku trasy, a asfalt został przystosowany do naprawdę wysokich obciążeń, co pozwala mieć pewność, że przejażdżki czy wyścigi będą odbywały się na naprawdę wysokim poziomie. Tor MotoPark Ułęż ma 2500 m długości, a jego szerokość to od 10 do nawet 30 m. Nie jest to jednak jedna prosta, bowiem trasa została podzielona na kilka odcinków oddzielonych od siebie 5 zakrętami ustawionymi pod różnymi kątami, by jeszcze bardziej urozmaicić całe doświadczenie.

Fani wyjątkowo wysokich prędkości, jakie pozwalają osiągnąć auta o dużej mocy (choćby Honda NSX, Lotus Elise 250 CUP czy Maserati GT S), będą mogli wycisnąć z samochodów ostatnie soki, dzięki 500-metrowemu prostemu odcinkowi. Warto również pamiętać o 3 płytach poślizgowych czy możliwości jazdy w terenie, dzięki specjalnym trasom off-road. Tor Ułęż to również miejsce organizacji zawodów, zlotów motoryzacyjnych czy innych imprez masowych , więc nawet goście będący we wschodniej części Polski przejazdem, znajdą tutaj coś dla siebie.

Dużym atutem jest również sama lokalizacja Toru MotoPark Ułęż – dzięki temu, że znajduje się on niedaleko drogi szybkiego ruchu S17, dojazd na miejsce stał się niezwykle komfortowy. To raptem 120 km od Warszawy czy 80 km od Lublina, stolicy wschodniego regionu Polski. Osoby zainteresowane dłuższym pobytem również nie powinny się martwić, ponieważ w pobliżu toru znaleźć można dobrze rozwiniętą bazę noclegową. Wszystko to pozwala mieć pewność, że firmowa impreza integracyjna czy urodziny bliskiej osoby przebiegną bez problemów i będą okazją do miło spędzonego czasu przy dźwiękach sportowych i luksusowych aut, jak BMW I8 czy Aston Martin V8 Vantage.

Szeroki wybór aut na Torze Ułęż

Dzięki dużemu zróżnicowaniu trasy i jej doskonałemu stanowi, wszyscy goście Toru MotoPark Ułęż znajdą na nim coś dla siebie. Liczba aut oraz ich zróżnicowanie pozwala dobrać odpowiednią maszynę wedle własnych gustów czy wrażeń, jakie chce się aktualnie przeżyć. Oprócz luksusowych marek znaleźć można również bolidy F1, takie jak Ariel Atom i KTM X-BOW. To doskonała okazja na sprawdzenie swoich sił w tej popularnej gałęzi wyścigów, którą zazwyczaj można oglądać tylko w telewizji.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska