Zderzenie opla z 10-latką na rowerze. Interweniował śmigłowiec LPR (zdjęcia)

W czwartek w Rogalinie doszło od wypadku z udziałem 10-latki poruszającej się rowerem. Dziecko z obrażeniami ciała zostało przetransportowane do szpitala w Lublinie śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 16:30 w miejscowości Rogalin w powiecie hrubieszowskim.

Policjanci ustalili wstępnie, że 10-letnia dziewczynka przebywająca na jednej z posesji, niespodziewanie wjechała rowerem na jezdnię, wprost przed nadjeżdżający od strony miejscowości Zosin samochód osobowy marki Opel. Kierująca pojazdem nie zdołała wyhamować w wyniku czego doszło do potrącenia dziewczynki.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Zadysponowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia ratunkowego, który przetransportował dziecko do szpitala w Lublinie. Kierująca pojazdem 31-latka była trzeźwa. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

(fot. Policja Hrubieszów)

9 komentarzy

 1. Spoko, ma tylko połamaną czaszkę. Następnym razem mamunia niech lepiej pilnuje dziecka. A nie wydzwania po znajomych

 2. Włąśne po i dlatego to są ograniczenia prędkości w miejscach gdzie żyją ludzie (terenie zabudowanym) a kierowcy na drodze są tam gośćmi, tymczasem zachowują się jak by byli tam panami i władcami. Z pewnoscią kierująca nie jechała 50/godz tylko znacznie więcej BO 99% tak jeździ i moje przypuszczenie wynika z ogromnego prawdopodobieństwa .
  Jadąc drogą w terenie zabudowanym należy takie sytuacje brac pod uwagę, dzieci nie znają przepisów, dzieci robią różne nieprzewidywalne rzeczy, tymczasem to dorośli zachowują się na drodze jak dzieci ignorując przepisy. Ja nie twierdzę że kierująca jest jedyną winną bo raczej wszyscy kierowcy osądzą że jedynie dziecko jest winne. ALE gdyby jechala przepisowo to: miałaby więcej czasy na reakcję i uderzenie miałoby mniejsze skutki. Tylko tyle i AŻ tyle

  • Po komentującym sądzę,że Franio się rozmnaża,ale nie wiem czy pylenie czy pączkowanie.?

  • Twoje pogaduszki nijak się mają do tego wypadku, Rowerzystka wyjechała z posesji wprost pod samochód poruszający się drogą nadrzędną. Za to należy się mandat minimum 400 złotych, nie licząc kosztów naprawy samochodu. A sąd rodzinny powinien wyjaśnić, dlaczego sprawczyni nie była pod opieką dorosłego.

 3. A rodzice mają obowiązek pilnować swoich nieletnich dzieci

 4. Ciekawe czy dziecko miało kask

  • Gdyby miało to nie leżałoby teraz na chirurgi z połamaną czaszką.

   • cena czyni cuda

    A czyja to wina ze leży z połamaną czaszka? Czy to nauczy ją że ulica to nie plac zabaw?

 5. cena czyni cuda

  Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego dzisiejsi rodzice to takie bezmózgi?
  Mam trójkę już nastoletnich dzieci, mieszkamy przy ruchliwej ulicy-żadne nigdy nawet nie pomyślało żeby wyjechać rowerem ani wybiec na ulicę bo tam jeżdżą samochody. A samochody to niebezpieczeństwo.
  To serio nic trudnego wytłumaczyć to dziecku. A może te dzieci teraz takie głupie?
  Bo ciężko mi zrozumieć ostatnią serię wypadków. 10 latka to nie bezmyślny np. 4 latek który nawet nie do końca sobie zdaje sprawę co robi. W tym wieku dziecko ma już kartę rowerową.
  I najwyższa pora karać rodziców za najzwyklejszą NIEUDOLNOŚĆ wychowawcza, po pustaki mnożą się na potęgę, wychowanie praktycznie nie istnieje, a jak coś się stanie to szuka się winnych wszędzie dookoła aby nie rodzice którzy mają milion różnych ważniejszych zajęć niż potomstwo za które są w 100% odpowiedzialni.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!