Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie dwóch pojazdów na trasie Krasnystaw – Zamość. Jeden pas zablokowany (zdjęcia)

W czwartek rano na drodze krajowej nr 17 doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Występują utrudnienia z przejazdem na trasie Krasnystaw – Zamość.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 9 na drodze krajowej nr 17 w Izbicy w powiecie krasnostawskim, na trasie Krasnystaw – Zamość. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów – busa i osobówki.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Kierujący obu pojazdów i troje pasażerów busa zostali przewiezieni do szpitala. Ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo. W rejonie zderzenia pojazdów występują utrudnienia z przejazdem, jeden pas ruchu jest zablokowany. Policjanci wprowadzili ruch wahadłowy.

Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia, utrudnienia z przejazdem mogą potrwać do godziny 11.

AKTUALIZACJA

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca toyotą 40-latka zjechała nagle na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia się z osobowym busem relacji Zamość – Krasnystaw. Wstępnie stwierdzono, że kierujący busem 65-latek był trzeźwy, jednak auto, którym przewoził pasażerów nie miało aktualnych badań technicznych.

Zderzenie dwóch pojazdów na trasie Krasnystaw – Zamość. Jeden pas zablokowany (zdjęcia)

(fot. OSP KSRG Izbica\KPP Krasnystaw)

11 komentarzy

 1. W rejonie zderzenia pojazdów występują utrudnienia z przejazdem, jeden pas ruchu jest zablokowany – bo jednak drogi, poszczególne pasy ruchu
  są zdecydowanie za wąskie, gdyby każdy z tych pasów ruchu miał szerokość pasa startowego Airport Lublin w Świdniku, przynajmniej byłaby możliwość ominięcia takich zdarzeń.

 2. Kierowca przewoził w bagażniku łyżwy, więc w zdarzeniu brał udział łyżwiarz, a nie kierowca.

 3. krasnostawiak

  LZ to najgorsi kierowcy na Lubelszczyźnie

 4. Jeden pas ? A gdzie ten drugi ? Bo ja tu widzę tylko jeden ….

 5. To ta droga ma dwa pasy ? Jak tam nawet linii rozdzielającej pasy nie widać….

  • TAAA jednokierunkowa…. A na poważnie jedna jezdnia i po jednym pasie w ruchu w obie strony. Uwierz, linie sa wyraźne…

 6. Mam hybrydę to cała droga moja : ) pytanie tylko dlaczego w busie ktoś przydzwonił w szybę po prawej stronie? Pasażer na stojąco? Bo chyba nie z fotela metr od szyby?

 7. Rdza na masce jak odpadła szpachla. kto dopuszcza się wożenia pasażerów gratem co ma z 25 lat, nie ma badań technicznych, powinien ponosić większe konsekwencje niż za przekroczenie prędkości czy jazdę po piwie. Z drugiej strony wina tępych pasażerów ze wsiadają do rupiecia i płacą za bilet, to po co Janusz ma kupować nowego, bezpiecznego busa.

Z kraju