Zdalne sterowanie komputerem przez „konsultanta” kosztowało ją utratę ponad 20 tys. złotych

Kolejna osoba padła ofiarą oszustów działających metodą „na zysk z kryptowaluty”. 30-latka pozwoliła na zdalny dostęp do swojego komputera „konsultantowi” i straciła ponad 20 tys. złotych.

Policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego przyjęli zgłoszenie o oszustwie. Ofiarą przestępców padła 30-latka, która zainteresowała się inwestycjami w kryptowalutę i rozpoczęła rejestrację w witrynie internetowej. Kobieta przekazała część swoich danych oraz numer telefonu.

Na drugi dzień skontaktował się z nią mężczyzna podający się za przedstawiciela firmy pośredniczącej w obrocie środkami pieniężnymi. W ciągu kolejnych dni kontaktowały się z 30-latką kolejne osoby. Przekonały one w końcu kobietę do zainwestowania 250 euro, które miały zostać w krótkim czasie pomnożone.

Kiedy pokrzywdzona chciała zrezygnować i odzyskać wpłaconą gotówkę okazało się, że będzie to możliwe dopiero po zakończeniu rejestracji konta i przesłaniu kopii jej dokumentów. Wówczas za namową oszustów kobieta zainstalowała na komputerze program do zdalnego kierowania urządzeniem.

Pobrana aplikacja dała oszustom pełen dostęp do komputera i konta. Sprawcy w rzeczywistości wzięli na dane pokrzywdzonej pożyczkę, której wypłatę z konta kobieta nieświadomie zatwierdziła otrzymanym kodem. Gdy przeanalizowała wykonane operacje, całą sprawę zgłosiła organom ścigania.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

14 komentarzy

 1. Można by powiedzieć że w kościele jest w zasadzie identycznie. Primo klecha mówi że dostaniesz wielkie zbawienie, a potem na koniec oddaj pieniądze na tacę i won..

  • Od razu można zorientować się że nie byłeś nigdy w kościele a masz najwięcej o nim do powiedzenia

 2. A włosy miała koloru blond…

 3. Ludzie to są DURNE…!!

 4. I tu jest najgorsze uchybienia w prawie.
  Bo gdyby za udzielenie zdalnie pożyczki odpowiadał bank skończyła by się cześć wyłudzen.
  A zaczęła rzetelna weryfikacja.

  • Bank ma odpowiadać za to, że pokrzywdzona sama udostępniła konto osobie trzeciej? Akurat w tym przypadku nie widzę winy banku.

  • przecie pańcia sama wykonała czynności , zatwierdziła smsem. mało ? Chociaż może kredyt powinien byc weryfikowany telefonicznie

  • Nie chodzi nawet o weryfikację, tylko o natychmiastowość takich pożyczek. Kilka dni papiery by chodziły, czy chociaż 24 godziny czekania, to by jeden z drugim doszedł do rozumu, a tak – szybka akcja i po ptokach.

 5. I znów „nauka poszła w las”

 6. ahahahahhh.. no comment.

 7. Następna gwiazda.!

 8. Czy w końcu ktoś z rządu weźmie się za lichwe ? Bo to już woła o pomstę.za takie pożyczki powinna odpowiadać osoba która ją udziela.nie ważne czy to bank czy pseudo bank.karac i 100 razy karać, te osoby które zezwalają na coś takiego

 9. ciekawe czy do swojej kobity też tak chętnie dostęp rozdaje…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bezpłatne szkolenia z samoobrony dla kobiet ruszają w Lublinie
Gminne Święto Ziemniaka w Suchocinie
Rusza kolejny cykl wykładów otwartych z historii sztuki. I ty możesz wziąć w nich bezpłatnie udział
Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy