Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zbliża się wielkie sprzątanie terenów wokół Zalewu Zemborzyckiego w ramach akcji „Czyste Lasy”

W najbliższą sobotę (1 października) Miasto Lublin oraz Stowarzyszenie Czysta Polska zapraszają do udziału w akcji „Czyste Lasy”. W ramach wydarzenia zaplanowano wielkie sprzątanie terenów leśnych wokół Zalewu Zemborzyckiego, a także ekologiczny piknik edukacyjny w ośrodku Słoneczny Wrotków.

– Miasto Lublin, podejmując działania w każdym obszarze swojego funkcjonowania, zawsze ma na uwadze troskę o środowisko naturalne. Od lat podejmujemy proekologiczne inicjatywy, dzięki którym wspólnie z mieszkańcami dbamy o przyrodę Lublina, jak choćby coroczna akcja „Posprzątajmy Lublin na wiosnę”. Dlatego chętnie włączyliśmy się w organizację projektu „Czyste Lasy”. To doskonała okazja zarówno do zadbania o czystość wspólnych przestrzeni, jak i rozwijania świadomości ekologicznej mieszkańców naszego miasta – mówi Blanka Rdest-Dudak, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Akcja „Czyste Lasy” w Lublinie rozpocznie się o godz. 10.00 w ośrodku Słoneczny Wrotków, gdzie powstanie miasteczko ekologiczne. Nie zabraknie tam warsztatów, prelekcji, konkursów i animacji. W ramach wydarzenia przewidziano także zajęcia zumby oraz colour run, czyli bieg połączony z obsypywaniem się kolorowymi proszkami holi. Natomiast na scenie odbędą się spotkania z ekspertami oraz ambasadorami projektu, podczas których uczestnicy wydarzenia dowiedzą się, m.in. o zasadach segregacji odpadów oraz o tym, jak gotować zgodnie z zasadą „zero waste”. Dodatkowo do wspólnego sprzątania oraz dbania o środowisko naturalne będą zachęcać znani i lubiani influencerzy. Ekologiczny piknik zakończy się koncertem Marcina Urzędowskiego z zespołem.

Aby wziąć udział we wspólnym sprzątaniu należy zgłosić się do punktu rejestracyjnego, który będzie działał na terenie miasteczka w godz. 10.00-16.00. Osoby, które przystąpią do akcji otrzymają worki na śmieci i rękawiczki, a także ekologiczne gadżety – workoplecaki i bidony wykonane w 100% z surowców pochodzących z recyklingu.

– „Czyste Lasy” to przede wszystkim edukacja. Nad Zalewem Zembrzyckim stanie nasze miasteczko ekologiczne, w którym odbędą się warsztaty, spotkania, prelekcje, konkursy i zabawy dla całej rodziny. Nie zabraknie też ekspertów, znanych ambasadorów oraz influencerów. Będziemy razem sprzątać, zdobywać wiedzę i zachęcać do tego, aby w naturze zostawiać tylko dobry – niewidoczny ślad – mówi Maciej Marculanis, Prezes Stowarzyszenia Czysta Polska.

„Czyste Lasy” to projekt edukacyjny organizowany przez Stowarzyszenie Czysta Polska i realizowany z grantu przekazanego na ten cel przez Fundację Coca-Cola w Atlancie. Partnerami akcji w Lublinie są: Miasto Lublin, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Lasy Państwowe – Nadleśnictwa Lublin i Świdnik.

Zbliża się wielkie sprzątanie terenów wokół Zalewu Zemborzyckiego w ramach akcji „Czyste Lasy”

(fot. Arkadiusz Wójtowicz\mat. prasowe)

6 komentarzy

  1. Drogie Miasto Lublin oraz Stowarzyszenie Czysta Polska, w akcji „Czyste Lasy” niech wezmą udział ci, którzy wam te lasy zasrali, tuż pod waszym nosem, a ie dzielić społeczeństwo na sraczy i sprzątaczy.

  2. Drogie Miasto Lublin oraz Stowarzyszenie Czysta Polska, w akcji „Czyste Lasy” niech wezmą udział ci, którzy wam te lasy zaśmiecili, tuż pod waszym nosem, a nie dzielić społeczeństwo na śmiecących i sprzątaczy.

  3. Ja tam nie sr…łam więc mogę liczyć na dyspensę od sprzątania.

    • To ekologiczne sprzątanie będzie polegało także na tym, że niemal każdy sprzątający dojedzie do tego lasu własnym samochodem.

  4. Dziadek ze Slamsowa

    Dostrzegajcie też pozytywne cechy pracy tych z „czystej Polski – przede wszystkim to wielki zaszczyt, że na tyle zasranych lasów w Polsce, sprzątaniem wyróżnili okolice Miasta Inspiracji.
    Po za tym mają okazję uzasadnić swoje organizacyjne istnienie, potrzebę społeczną… poklask w mediach…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo