690 680 960

Zbliża się Festiwal Piosenki Patriotycznej. Impreza już w najbliższą niedzielę

W niedzielę 18 września w muszli sportowo-koncertowej w Turobinie odbędzie się Festiwal Piosenki Patriotycznej. To już szósta edycja tego wydarzenia.

Festiwal Piosenki Patriotycznej to cykliczna impreza zrzeszająca lokalną społeczność. Z roku na rok cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem. Wydarzenie ma na celu kształtowanie postaw patriotyczno – obywatelskich, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Wszystko dzięki propagowaniu i popularyzacji polskiej piosenki patriotycznej. Do tego dochodzi integracja wielopokoleniowej społeczności i edukacja historyczna poprzez wyszukiwanie dawnych piosenek patriotycznych oraz ich utrwalanie.

Festiwal rozpocznie się mszą świętą w kościele parafialnym p.w. św. Dominika w Turobinie. Po nabożeństwie nastąpi uroczyste otwarcie wydarzenia, w trakcie którego zagra Kapela Turobińska. W południe ruszą przesłuchania konkursowe, po nich wystąpi Zespół Tańca Ludowego „Tanew” z Miejskiego Domu Kultury w Biłgoraju. Na koniec ogłoszone zostaną wyniki. W trakcie Festiwalu, w godzinach od 10:00 do 15:00, przy remizie OSP w Turobinie odbędzie się honorowa zbiórka krwi.

Wydarzenie organizują: Wójt Gminy Turobin, Gminna Biblioteka Publiczna w Turobinie i Parafia p.w. św. Dominika. Portal lublin112.pl jest patronem medialnym imprezy.

(fot. materiały organizatora)

Jeden komentarz

  1. I nikt się nie cieszy???! Jak tak można? 🙁

Kursy walut

  • USD 4.4911zł -0.34%
  • GBP 5.4564zł 0.76%
  • EUR 4.6892zł 0.45%
  • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej