Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Zbliża się Festiwal Piosenki Patriotycznej. Impreza już w najbliższą niedzielę

W niedzielę 18 września w muszli sportowo-koncertowej w Turobinie odbędzie się Festiwal Piosenki Patriotycznej. To już szósta edycja tego wydarzenia.

Festiwal Piosenki Patriotycznej to cykliczna impreza zrzeszająca lokalną społeczność. Z roku na rok cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem. Wydarzenie ma na celu kształtowanie postaw patriotyczno – obywatelskich, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Wszystko dzięki propagowaniu i popularyzacji polskiej piosenki patriotycznej. Do tego dochodzi integracja wielopokoleniowej społeczności i edukacja historyczna poprzez wyszukiwanie dawnych piosenek patriotycznych oraz ich utrwalanie.

Festiwal rozpocznie się mszą świętą w kościele parafialnym p.w. św. Dominika w Turobinie. Po nabożeństwie nastąpi uroczyste otwarcie wydarzenia, w trakcie którego zagra Kapela Turobińska. W południe ruszą przesłuchania konkursowe, po nich wystąpi Zespół Tańca Ludowego „Tanew” z Miejskiego Domu Kultury w Biłgoraju. Na koniec ogłoszone zostaną wyniki. W trakcie Festiwalu, w godzinach od 10:00 do 15:00, przy remizie OSP w Turobinie odbędzie się honorowa zbiórka krwi.

Wydarzenie organizują: Wójt Gminy Turobin, Gminna Biblioteka Publiczna w Turobinie i Parafia p.w. św. Dominika. Portal lublin112.pl jest patronem medialnym imprezy.

Zbliża się Festiwal Piosenki Patriotycznej. Impreza już w najbliższą niedzielę

(fot. materiały organizatora)

Jeden komentarz

  1. I nikt się nie cieszy???! Jak tak można? 🙁

Z kraju

Polityka i społeczeństwo