Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zapowiedzieli, że będą blokować rosyjskie ciężarówki aż do skutku. Kierowcy zorganizowali protest przeciwko protestowi

Aktywiści kolejny dzień blokują przejazd dla ciężarówek do polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Koroszczynie. Dzisiaj swoją akcję zorganizowali też sami kierowcy pojazdów, które utknęły w kolejce.

Kilkaset osób bierze udział w trwającej od soboty akcji protestacyjnej na drodze krajowej nr 68 przed przejściem granicznym w Koroszczynie. Aktywiści, wśród których przeważają obywatele Ukrainy, nie zgadzają się na przejazd przez Polskę ciężarówek z zaopatrzeniem dla Rosji czy Białorusi. Dlatego też postanowili zablokować dojazd do terminala.

W kolejce, która liczy już ponad 40 km, oczekuje ponad tysiąc ciężarówek. Pikietujący wskazują, że niektórymi ciężarówkami przewożone są m.in. leki, żywność lub części do maszyn, co stanowi też zaopatrzenie dla wojsk rosyjskich, które atakują Ukrainę. Dodatkowo handel z Rosją sprawia, że kraj ten uzyskuje środki na prowadzenie wojny, w której giną tysiące cywilów, w tym wiele dzieci. Dlatego domagają się wprowadzenia embarga na tego typu transporty.

Dzisiaj odbyły się rozmowy przedstawicieli kierowców z protestującymi. Ci pierwsi apelowali, aby przepuszczane były pojazdy, które przez Białoruś i Rosję jadą tylko tranzytem do innych krajów. Nie przyniosło to jednak skutku. Pozwolono przejechać jedynie pojazdom przewożącym żywe zwierzęta.

Część stojących w kolejce kierowców ciężarówek postanowiło więc zorganizować własną akcję protestacyjną. Jak nam przekazano, w proteście przeciwko protestowi, który uderza w nich, choć nie mają z zaopatrzeniem rosyjskiego agresora nic wspólnego. Tłumaczą oni, że nie byli przygotowani na tak długi postój na granicy i zaczyna im się kończyć żywność. Paliwa również na długo im już nie wystarczy.

Zablokowali więc ruch na drodze krajowej nr 2 w Wólce Dobryńskiej i Woskrzenicach Dużych wstrzymując ruch do przejścia granicznego w Terespolu. Zastosowali zasadę, że skoro oni nie mogą przejechać przez granicę, to inne pojazdy też nie będą mogły. Akcja ta niebawem jednak została zawieszona.

Tymczasem aktywiści zapewniają, że ich protest potrwa aż do skutku. Pikietujący co jakiś czas się zmieniają. Wielu z nich dojeżdża w to miejsce autokarami. Blokada dojazdu do terminala odbywa się też w nocy.

(fot. nadesłane)

73 komentarze

 1. Ja pierniczę, nie do uwierzenia, jaka w Polsce zaczęła się cenzura i nagonka. Podobnie jak w ruskich – kto nie z putinem ten wróg. A u nas, który nie wielbi ukraińca ten zdrajca i ruski troll. Najlepiej pchać im miliard dolarów za bezwartościowe hrywny, wymieniać każdemu do 10000 hrywien na złote po kursie z góry narzuconym. Do fryzjerów przychodzą, i każą się ostrzyc za darmo. Do sklepów np Rossamana ostatnio w Łęcznej – biorą kosmetyki bez płacenia. Dokąd to wszystko zmierza?

  • to samo mówię – to społeczeństwo ogarnęła jakaś fobia – może my się wyprowadźmy i wszystko oddajmy ukraincom –

   • Won, onuce.

    • sam jesteś onucą – chcesz walczyć droga wolna możesz się zaciągnąc i walczyć w obronie ukrainy
     co tu jeszcze robisz ??

    • Ropa i kogut, czyli sasza i serhij, dwa ukraińskie trole obecne na tym forum od samego początku wojny. Piszą peany pochwalne i straszą Polaków.

     • A ty @Obłęd zmieniasz nicki jak rękawiczki, bo się boisz swoich poglądów. Moja postawa dla tego ma znaczenie bo nie zmieniam swoich nicków

   • Czekasz na swoich spod Leningradu?

   • Kolejny troll, król dezinformacji. Tak, przychodzą też na paznokcie w galeriach i nie płacą, widziani też byli w komisie samochodowym, dostali auto za darmo bo im potrzebne, a z rossmana poszli do superfarm, bo nie było podpasek i rossman zapłacił w superfarm za ich „zakupy”.
    „Obłęd”, płacą ci w rublach? Kiepsko na tym wyjdziesz, bo nawet u Ciebie w kraju rubel nic nie wart…

  • Ale kłamstwa opowiadasz. Myślisz, że ktoś onucy uwierzy? Chyba tylko redakcja lublin112

  • Kto wymyśla te prostackie historie o tym, że ktokolwiek wchodzi do Rossmana i bierze towary bez płacenia???!!! Kto w to uwierzy, antyszczepionkowcy? :))) Oczami wyobraźni namierzam komputer na Tatarach czy innych Bronowicach, z opasłym kibicem Motóru przed monitorem, z niedopalonym papierosem i niedopitą Perłą mocną…

 2. Popieram protestujących. Amen.

 3. Polskę czaka bardzo wielki kryzys. Ale nie dla tych co sobie popodnosili pensje o 40%.

 4. Podobno węgiel gaz ropa ma znów drożeć kogoś to jeszcze interesuję że butla gazu ponad 100xl gdzie ta tarcza dla Polaków

 5. A może ten protest przenieść za Odrę skąd jadą te tiry. (Ciekawe ile minut trwała by blokada? )

 6. Witam niestety ci blokujacy maja racje nie powinno sie pusc tranzytem zadenego tira z rosj czy bialorusi.bo te ktory Gros towaru wioza z niemiec .Na Ukraine Gina dzieci kobiety.niemowlaki a niemiec francuz I.inni z ruskimi kreca biznes Bo kasa wazniejsza od zycia ludzi a gdzie jest nasz rzad tak trudno wprowadzic zakaz tranzytu przez kraj alez I’m teraz zalezy Na slupkach poparcia a nie to ze tam.gina ludzie.unia I NATO to skorumpowane.dziadostwo

 7. Hahahaha ruskie onuce wasza złośliwa agitacja jest na marne, jesteście przegrywami.

 8. Wszystkich tych, którzy nie szczędzą gorzkich słów Ukraińcom proszę teraz o powstanie.
  Hymn ZSRR. 😀

 9. Wojna wojną, ale nich Ukraińcy zrozumieją że są w naszym kraju i są tylko gośćmi. Wiec nie powinni mieć prawa by ograniczyć swobodę ludziom, którzy są Bogu ducha winni. Skąd nagle wśród protestujących tylu mężczyzn, czy nie powinni być teraz na Ukrainie i bronić swojej ojczyzny ? Nasza gospodarka przez takie stanowisko rzadu przez Ukraińców długo nie pociągnie. My Polacy musimy stać w długich kolejkach do lekarzy, gdzie na niektóre wizyty czekaliśmy po 3-6 miesięcy. W tym momencie Ukraińcy maja pierwszeństwo prawie do wszystkiego, a to wszystko z naszych podatków, naszej pracy. Współczuje im wojny ale myślmy też o swoim kraju.

  • Przepraszam, sprawdziłem wszystko i jest trochę inaczej niż napisałem. Ukraińcy nie dostaną większych praw niż my mamy. Przepraszam

Z kraju

Polityka i społeczeństwo