Dzięki tej drodze Nałęczów pozostanie uzdrowiskiem. Trwają prace przy budowie obwodnicy (zdjęcia)

W grudniu podpisana została umowa, obecnie trwają zaawansowane prace ziemne. Plany budowy obwodnicy Nałęczowa nakreślono już w 1990 roku.

Trwa budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 830, dzięki któremu wyprowadzony zostanie ruch tranzytowy z Nałęczowa. Na liczącej ponad 5 km km trasie zlokalizowane będą 4 skrzyżowania, estakada o długości 374 m, chodniki, ścieżki rowerowe, nowe oświetlenie i drogi do obsługi ruchu lokalnego. Obwodnica uchroni miasteczko przed utratą statutu uzdrowiska.

Początek drogi zlokalizowany jest w miejscowości Bochotnica – Kolonia na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 827 prowadzącą do Bełżyc. W tym miejscu powstanie rondo. Następnie trasa przechodzić będzie estakadą nad doliną rzeki Bochotniczanki oraz ulicą Cynkowską, gdzie powstanie dwupoziomowe skrzyżowanie. Dalej obwodnica przetnie drogę prowadzącą do Czesławic i zakończy się na skrzyżowaniu Strzelcach, czyli skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 826 prowadzącą do Przybysławic.

Realizacją inwestycji zajmuje się firma Strabag. Koszt inwestycji wynosi ponad 123 mln zł. Aby ruch pojazdów maksymalnie wyprowadzić z Nałęczowa, w planach jest już realizacja drugiego etapu obwodnicy. Chodzi o odcinek od skrzyżowania w Strzelcach w stronę Wąwolnicy.

(fot. ZDW)

11 komentarzy

 1. Ehh a mnie uczyli kiedyś ze takie obwodnice to zabójstwo dla miast… Jak te czasy się zmieniają…

  • Uczyli pewnie też, że rassija przyjaciel a Katyń to Niemcy.
   Ta teza była słuszna gdy kierowca ciężarówki zatrzymał się by kupić bułkę i kiełbasę w lokalnym sklepie. Teraz tranzyt wyprowadza się z miast z małą szkodą, kto ma przyjechać do centrum i tak przyjedzie. Pomijając fakt, iż w Nałęczowie ciężko gdziekolwiek zaparkować by pójść z dzieckiem na lody czy zobaczyć łabędzia.

  • Nałęczów to dziura i taka pozostanie.

 2. tak z innej paki: tą ścieżkę rowerową co biegnie z Nałęczowa w stronę Miłocina to rozbudują dalej czy póki co zastój i brak planów?

 3. L112 czy to reklama sprzętu budowlanego ???

 4. Jakie to uzdrowisko jak w zimie nie można z domu wyjść taki smród dymu z kominów.

 5. Uzdrowiskiem to było i już nigdy nie będzie. Przez obwodnicę usunięta niezliczoną ilość drzew, tereny które były polami, lasami, zamieszkałe przez zwierzęta już w tej chwili są katastrofą dla fauny i flory. Ogólnie porażka!!!!!!!

  • To nie róbmy obwodnicy to będziesz krzyczał co to za uzdrowisko jak samochody trujo ludzi xD

   • Ja tak nie uważam, że trują. Auta są wszędzie ale taka fauna i flora, którą teraz niszczymy to już akurat nie wszędzie. Jeszcze lasy zakladowskie niech wybetonują o będzie pięknie.

 6. Czyli jadąc od Lublina do np. Wąwolnicy ( ciężarowym autem) i tak pojedziemy przez samiutkie centrum. Może kiedyś dokończą bo tak naprawdę to niewiele pomoże. I to rondo… Już widzę korek od Milocina w sobotę lub niedzielę.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dzień Dziecka w Gorajcu: Będą animacje, warsztaty, dmuchańce i pokazy
Kiermasz rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach
Kiermasz Produktów Regionalnych w Janowie Lubelskim
Festiwal Folkloru w Janowie Lubelskim
Najbardziej kolorowa impreza zawita do Lubartowa