Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zanieczyszczona woda w studniach po ubiegłotygodniowych podtopieniach

Ulewy i nawałnice, jakie przeszły w ubiegłym tygodniu nad Zamojszczyzną, spowodowały bardzo duże straty. Teraz okazuje się także, że woda w studniach nie nadaje się do picia.

Władze gminy Łabunie wprowadziły zakaz picia nieprzegotowanej wody z własnych ujęć na terenie miejscowości Łabunie – Reforma i Wólka Łabuńska. Spowodowane jest to wykryciem w niej obecności bakterii coli. Wszystko to po ubiegłotygodniowych ulewach, które spowodowały, że wiele miejsc na tych terenach została zalana.

Wezbrana woda zalała także wiele studni, a to doprowadziło do ich zanieczyszczenia. Woda do celów spożywczych dostarczana jest przez gminę do miejscowych sklepów, zaś do celów przemysłowych mieszkańcy mogą ją pobierać z ustawionych specjalnych pojemników. jeszcze w tym tygodniu na miejscu pojawią się pracownicy sanepidu, by pobrać próbki wody i ocenić sytuację.

W trakcie ubiegłotygodniowych burz, to właśnie gmina Łabunie ucierpiała najbardziej. Zalanych zostało kilkadziesiąt posesji, studnie oraz samochody i sprzęt rolniczy. W niektórych miejscach wezbrana woda sięgała na wysokość ponad metra. Na szczęście oprócz strat materialnych, nikt nie ucierpiał. W jednym tylko przypadku, w miejscowości Łabunie Reforma, konieczna okazała się ewakuacja starszej kobiety, której woda zalała podwórko i podtopiła dom.

(fot. tytułowe mł. bryg. Jacek Zwolak KP PSP w Tomaszowie Lubelskim, galeria – lublin112.pl)
2015-06-04 14:06:48

Komentarze wyłączone