690 680 960

Zanieczyszczona woda w studniach po ubiegłotygodniowych podtopieniach

Ulewy i nawałnice, jakie przeszły w ubiegłym tygodniu nad Zamojszczyzną, spowodowały bardzo duże straty. Teraz okazuje się także, że woda w studniach nie nadaje się do picia.

Władze gminy Łabunie wprowadziły zakaz picia nieprzegotowanej wody z własnych ujęć na terenie miejscowości Łabunie – Reforma i Wólka Łabuńska. Spowodowane jest to wykryciem w niej obecności bakterii coli. Wszystko to po ubiegłotygodniowych ulewach, które spowodowały, że wiele miejsc na tych terenach została zalana.

Wezbrana woda zalała także wiele studni, a to doprowadziło do ich zanieczyszczenia. Woda do celów spożywczych dostarczana jest przez gminę do miejscowych sklepów, zaś do celów przemysłowych mieszkańcy mogą ją pobierać z ustawionych specjalnych pojemników. jeszcze w tym tygodniu na miejscu pojawią się pracownicy sanepidu, by pobrać próbki wody i ocenić sytuację.

W trakcie ubiegłotygodniowych burz, to właśnie gmina Łabunie ucierpiała najbardziej. Zalanych zostało kilkadziesiąt posesji, studnie oraz samochody i sprzęt rolniczy. W niektórych miejscach wezbrana woda sięgała na wysokość ponad metra. Na szczęście oprócz strat materialnych, nikt nie ucierpiał. W jednym tylko przypadku, w miejscowości Łabunie Reforma, konieczna okazała się ewakuacja starszej kobiety, której woda zalała podwórko i podtopiła dom.

(fot. tytułowe mł. bryg. Jacek Zwolak KP PSP w Tomaszowie Lubelskim, galeria – lublin112.pl)
2015-06-04 14:06:48

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…