W przyszłym roku pojedziemy zachodnią częścią obwodnicy Lublina

Pod koniec przyszłego roku oddany do użytku zostanie zachodni odcinek obwodnicy Lublina. Prace idą zgodnie z planem i o ile nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, drogowcy zapewniają o oddaniu inwestycji w terminie.

Prace związane z budową zachodniej części obwodnicy Lublina, od węzła Lublin Sławinek do połączenia z drogą krajową nr 19 w lesie w Konopnicy, trwają na całym jej odcinku. Robotnicy zakończyli wycinkę drzew i krzewów, teraz zaś wykonują prace ziemne i inżynieryjne. Najwięcej schodzi się z tymi pierwszymi, gdyż większa część odcinka będzie przebiegała poniżej poziomu gruntu. To wymaga wykonania wykopów. Przenoszona na nowe słupy jest także linia wysokiego napięcia. Z tym robotnicy mają się uporać do sierpnia. Z kolei na przecięciach z istniejącymi drogami, czyli m.in. drogą wojewódzką nr 830 Lublin – Nałęczów, 747 Lublin – Bełżyce, czy też przedłużeniem ul. Wojciechowskiej pełną parą trwa budowa wiaduktów. Widać ich już pierwsze elementy a nawet, jak w przypadku Płouszowic, ustawione zostały już podpory.

Prace związane z budową tego odcinka rozpoczęły się na wiosnę, choć wykonawca już od listopada przygotowywał teren pod inwestycję. Głównym wykonawcą robót jest Budimex, który w przetargu zaoferował najkorzystniejszą ofertę, opiewającą na kwotę blisko 423,9 mln zł. Zachodnia część obwodnicy Lublina będzie miała blisko 10 km. Powstaną na niej dwa węzły: Lublin Szerokie – na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 830 oraz Lublin Węglin – na skrzyżowaniu z przebudowanym odcinkiem drogi wojewódzkiej 747. Wybudowane będą także dwa wiadukty, przejścia dla zwierząt oraz kładka dla pieszych i rowerzystów. Na wykonane prace Budimex daje 10 lat gwarancji.

Gotowa trasa ma być oddana pod koniec 2016 roku. Ma ona znacznie odciążyć wiecznie zakorkowaną al. Kraśnicką a tym samym wyprowadzić z miasta ruch tranzytowy. Po zakończeniu tego odcinka obwodnicy, kierowcy jadący od strony Kraśnika w ciągu kilku minut dojadą do węzła Lublin Sławinek. Tam na skrzyżowaniu tras S12, S17 i S19 będą mogli wybrać dalszy kierunek jazdy. Jak wyliczyli drogowcy, jadąc od strony Kraśnika w kierunku Lubartowa, korzystając z obwodnicy kierowcy w 10 minut ominą Lublin. Obecnie przejazd przez miasto zajmuje nawet godzinę.

(fot. lublin112)
2015-06-04 13:22:22

11 komentarzy

 1. przydała by się jakaś mapka do tego

 2. nie pytany o zgodę sąsiad obwodnicy

  No i będą kolejnych okolicznych mieszkańców uszczęśliwiać na siłę. Dziś święto to ruch znośny ale to co jest na tygodniu to porażka. Ekrany nic nie dają bo są przerwy między nimi a żeby było śmieszniej to pomiary głośności robione będą przy budynkach za ekranami a nie przy budynkach gdzie nie ma ekranów. Taka rada do obecnych i przyszłych sąsiadów obwodnicy ruszcie tyłki do GDDKiA bo sami z siebie w terenach zabudowy mieszkaniowej ekranów nie postawią zasłaniając się wydaną decyzją środowiskową. Tam gdzie są ekrany no może luksusu nie ma ale jest ciszej.

  • jak Ci sie nie podoba to się wyprowadź

   • nie pytany o zgodę sąsiad obwodnicy

    polskie myślenie wyszło, myślisz, że z kredytem prosto jest coś sprzedać żeby wyjść na zero? masz cokolwiek po za mieszkaniem komunalnym, żebyś za pół darmo sprzedał? chcesz obwodnicy to haruj na podatki, żeby mi ekrany postawili i nie było gorzej mi niż tobie, w końcu ja też haruję na podatki a obwodnicą jeszcze nie jechałem bo mi nie po drodze nawet.

 3. „większa część odcinka będzie przebiegała poniżej poziomu gruntu” czy to oznacza, że będzie mniej szpecących krajobraz ekranów, a hałas będzie odbijał się od skarp przy trasie?

  • nie pytany o zgodę sąsiad obwodnicy

   To oznacza, że tak jeśli nie ma zabudowań w odległości ok 30m nie będzie ekranów ale drgania ziemi będzie czuć . Skarpa jest to najtańszy rodzaj ekranu, niestety mimo teorii, że wycisza najlepiej to polemizowałbym, w większości ukryje koła samochodów co za tym idzie nie sądzę, że ,,większa część odcinka będzie przebiegała w wąwozie,,. Sztuczny ekran daje lepszy efekt ciszy niż zakrycie ziemią kół. Szpecący krajobraz ekran-ok mogę też tak stwierdzić ale jakoś nikt nie wpadł na pomysł, żeby 200m od ekspresówki tereny wykupić i zalesić. W perspektywie czasu byłoby to bardziej opłacalne a może nawet od razu. W necie dopatrzyłem się, że koszt ekranu wynosi w „przedziale między 600 a 1000 złotych. Na postawienie ekranów wzdłuż autostrady A2 z Łodzi i Strykowa(28km) trzeba będzie wydać aż 250 milionów złotych, a do tej sumy dochodzą jeszcze kolejne miliony złotych wydawane co roku na ich mycie i konserwację.” z 2012roku cena.
   .

   • to sprzedaj, albo sam zaleś, za własne pieniądze

    • nie pytany o zgodę sąsiad obwodnicy

     taki żeś konkretny a nierozumny. wybierane są droższe warianty, premie za nic wypłacane ale najgorzej to ma być ludziom co nic do powiedzenia nie mieli. kiedyś trafi i na innych ludzi bo ktoś inwestycję wymyśli i zostaną pod mostem z ręką w nocniku.

 4. ciekawe kiedy Hiszpanie zrobią porządek w okolicy swojego kawałka, trochę nie rozumiem pieniędzy wyrzucanych w błoto – nasypy spłynęły zalepiając odpływy burzowe, chodniki przy drodze na Przytoczno wiszą miejscami w powietrzu, jakimś nieporozumieniem jest zabezpieczenie i oznakowanie serwisówek ….
  ciekawe kto dostał kasę żeby ten bubel przeszedł odbiory ??

  • wśród serwisówek jest też widmo bez wjazdu i wyjazdu. na serwisówkach nie sposób się wyminąć gdy są barierki. obsadzanie drzewami, które kiedyś urosną i trzeba będzie wyciąć żeby przejechać. na skarpach rośnie badyle a nie trawa. zjazdy pożal się boże tak porobione, że błoto wystaje. co do kasy to kto się przyzna 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online