Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Załamanie pogody zmierza do woj. lubelskiego. Możliwe burze, silnie powieje, popada i spadną temperatury

Trwa wyjątkowo ciepły okres w pogodzie. Nadchodzi jednak istotne załamanie pogody do woj. lubelskiego. Front chłodny z opadami i burzami jest już nad Polską i zmierza w kierunku wschodniej części naszego kraju.

Od środy czeka nas ochłodzenie na kilka dni i temperatury staną się bardziej jesienne niż letnie. W drugiej połowie mijającej nocy i nad ranem pojawią się opady. Nie można całkowicie wykluczyć pojedynczych wyładowań atmosferycznych. Szczególnie w początkowej fazie wkraczania strefy konwekcyjnej na chłodnym froncie, ale może także zagrzmieć w głębi regionu.

Podczas nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego. Jednak z zachodu na wschód przemieszczać się będzie strefa przelotnych opadów deszczu, możliwe również punktowe burze na chłodnym froncie. Temperatura minimalna oscylować ma w przedziale od 12°C do 14°C. Wiatr na ogół umiarkowany, w porywach do 85 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Istotnie nasilający się do progu wichury w czasie przechodzenia opadów i burz.

Środa przyniesie przewagę zachmurzenia umiarkowanego, okresami duże. Gdzieniegdzie możliwe słabe przelotne opady deszczu. W najcieplejszym momencie dnia od zaledwie 16°C do 18°C. Wiatr okaże się umiarkowany, w porywach do 55 km/h, jednak z przewagą kierunków zachodnich.

Prawdopodobieństwo wystąpienia burz wynosi 50%. Nad ranem front z opadami i burzami zacznie opuszczać Polskę.

Prognozy pogody dla Polski
Położenie opadów i lokalnych burz

5 komentarzy

 1. Dziadek ze Slamsowa

  Uczeni we wróżeniu pogody napisali: „Środa przyniesie przewagę zachmurzenia umiarkowanego, okresami duże. Gdzieniegdzie możliwe słabe przelotne opady deszczu”.
  U mnie na „slamsowie” już to się częściowo sprawdza, bo na moich grządkach, a i na kostce przed chałupą gdzieniegdzie widzę plamki po kroplach dżdżu.
  No i ciuteńkę wieje.

 2. Możliwy koniec świata?

  • ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chichot Losu

   Dla niektórych, kilka kropelek wystarczy, żeby był powód walnięcia w przydrożny słup, czy drzewo, rosnące gdzieś na horyzoncie.
   Wtedy strata autka to koniec świata (bo zostaje kredyt do spłacenia).

 3. Dziadek ze Slamsowa

  Przed chwileńką sprawdzałem na radarach…wszystko co najniebezpieczniejsze poszło na tę wredna Białoruś i „bratnią” Ukrainę.
  I dobrze im tak..

 4. U nas przeszła mocna burza z wichurą. Dzięki redakcjo bo za prognozy chociaż z bardzo w nie nie wierzyłem.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo