Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zajechał drogę jadącemu z naprzeciwka volkswagenowi. Doprowadził do zderzenia (foto)

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zderzenia dwóch aut w Sosnowicy. Na szczęście nikt nie został ranny. Sprawca za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym otrzymał mandat i punkty karne.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 18 w Sosnowicy w powiecie parczewskim. Na ul. Wojska Polskiego, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 819 Parczew- Kołacze, zderzyły się dwa samochody osobowe: ford i volkswagen. Na miejscu interweniowała straż pożarna i policja.

Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący pojazdem marki Ford Mondeo 61–latek wykonywał manewr skrętu w lewo. Nie ustąpił jednak pierwszeństwa przejazdu kierującej Volkswagenem Passatem kobiecie, która poruszała się z naprzeciwka. W wyniku tego zajechał jej drogę i doprowadził do zderzenia obu aut.

Na szczęście podróżujące pojazdami osoby nie odniosły obrażeń ciała. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia, za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w kwocie 300 złotych. Na jego konto trafiło też 10 punktów karnych.

(fot. policja)

Jeden komentarz

  1. ooo jaki zdrowy ford ,zero rdzy …nie widziałem ze takie istnieją