Czwartek, 24 kwietnia 202524/04/2025
690 680 960
690 680 960

Zachwycił się Lubelszczyzną, stąd wywodzą się również jego korzenie. Jesse Eisenberg otrzymał polskie obywatelstwo

Kręcony na Lubelszczyźnie film „Prawdziwy ból” zdobywa kolejne nagrody, zaś jego reżyser właśnie otrzymał polskie obywatelstwo. Dziadkowie Jesse Eisenberga pochodzą z naszego regionu, a on sam z dumą podkreśla swoje pochodzenie.

Od niedzieli trwa wizyta pary prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych. Andrzej Duda i Agata Kornhauser–Duda przede wszystkim spotkali się z amerykańską Polonią, do tego doszło wystąpienie głowy państwa podczas specjalnej sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Ostatnim punktem był przyjazd do polskiego przedstawicielstwa przy ONZ w Nowym Jorku, gdzie prezydent nadał polskie obywatelstwo Jesse Eisenbergowi.

Ten amerykański aktor, reżyser, scenarzysta i producent zdobył światową sławę dzięki roli Marka Zuckerberga w filmie „Social Network”. Jednak w naszym kraju, a szczególnie na Lubelszczyźnie, głośno o nim zrobiło się po tym, jak zrealizował w naszym regionie film Prawdziwy Ból. Produkcja ta otrzymała szereg nagród, w tym prestiżową statuetkę Oscara za najlepszą rolę drugoplanową.

Jednak z pewnością mało kto wie, iż ma on korzenie, które sięgają Polski, a konkretnie województwa lubelskiego. Jesse Eisenberg urodził się 5 października 1983 roku w Nowym Jorku, w rodzinie żydowskiej. Jego ojciec, Barry Eisenberg, jest psychologiem, a matka, Amy (z domu Fishman), nauczycielką. Dziadkowie Jessego ze strony ojca, którzy byli Żydami, mieszkali w naszym regionie i wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych w latach 20. XX wieku. Zaś prababcia ze strony matki urodziła się i mieszkała w Krasnymstawie. Chociaż Jesse Eisenberg nigdy nie mieszkał w Polsce, z dumą podkreśla swoje polskie pochodzenie. Wielokrotnie też wskazywał w wywiadach, jak ważne dla niego było poznanie historii swojej rodziny i dziedzictwa, które ma swoje korzenie w Polsce.

Wniosek o nadanie polskiego obywatelstwa złożył osobiście Jesse Eisenberg. Wcześniej, decyzją krasnostawskich radnych, został on Honorowym Obywatelem Miasta Krasnystaw.

24 komentarze

  1. eskimosi zawlaszczaja świat- przejeli jewropę zlenski chodzi nanich smyczy- teraz chca zawlaszczyć Polske uniewazniajac wybory jak w rumuni!

  2. Ocena: -1

    Już wolał dostać paczkę dropsów. Ale jest okazją do poprawy pijaru

  3. Ocena: -1

    Parch. Precz!

  4. Ocena: -12

    A co z Polakami ze wschodu, np. z Kazachstanu, którzy muszą udowadniać, że znają język, historię, żeby dostać polskie obywatelstwo. Oni też są pochodzenia polskiego, tylko zostali wysiedleni….

  5. Ocena: -21

    Komentarz ukryty, pokaż

    Andrzej o swoich dba. Szacunek.

    • A jego żona, Morawiecki sam się przyznał, Maciar, rodzina Kaczyńskiego, to jakie ma pochodzenie. ? Wystarczy popatrzeć na zdjęcia sprzed lat na czarne kędziorki, oczy, a kobiety, wystarczy spojrzeć na Martę.. Na wschodzie w Lubartowie, Krasnystawie, Chełmie i części Lublina było mnóstwo Żydów. Zbadajcie swoje dna, a wielu będzie zaskoczonych..

      • Ocena: 0

        ale w czym problem ?
        Jahwe ustalił, że to jego ulubiony Naród Wybrany.
        modlitwa do Zyda i Zydówki co niedziela ci nie przeszkadza ?

      • Ocena: 0

        Gdzie? W jaki sposób? Za jaką kwotę można zbadać swoje DNA w kwestii pochodzenia?

  6. Komentarz ukryty, pokaż

    Super w takim wypadku wypadałoby zorganizować spotkanie Pana Jessego z Panem Mentzenem.

  7. Ocena: -25

    Komentarz ukryty, pokaż

    jedyna słuszna decyzja tej kadencji tego Pana , reszta to ułaskawienia przestępców

  8. obrzezać was podwójnie
    Ocena: -26

    Komentarz ukryty, pokaż

    Tyle minusów. No no nie spodziewałem się, że eskimosi czytają 112 Lublin.

  9. Ocena: -26

    Komentarz ukryty, pokaż

    Ulice wasze, kamienice nasze.

  10. Ocena: -30

    Komentarz ukryty, pokaż

    PAD ma słabość do narodowości tego pana, więc ot tak przyznał mu obywatelstwo polskie. Karta Polaka, obywatelstwo rozdawane są niczym cukierki. Wystarczy się zgłosić, a od razu władza częstuje.

Dodaj komentarz

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Polityka

Społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia