Zablokowała przejazd karetkom pogotowia ratunkowego. „Przecież nic się nie stało” (zdjęcia) AKTUALIZACJA

Zaparkowała w poprzek drogi dla karetek pogotowia ratunkowego blokując całkowicie przejazd, na dodatek nie widziała w swoim zachowaniu nic niewłaściwego. Na koniec odjechała. Kary jednak nie uniknie. Podobnie jak kierowca peugeota, zaparkowanego w pasie drogowym.

Parkowanie byle gdzie, a przez to blokowanie przejazdu innym kierowcom, to niestety codzienność na terenie Lublina. Policjanci każdego dnia otrzymują po kilka interwencji od osób, które nie mogą wyjechać, gdyż przejazd został zablokowany przez zaparkowane bezmyślnie pojazdy. Niestety zdarza się również, że tego typu zachowanie może być niezwykle niebezpieczne w skutkach.

W poniedziałek przed godziną 16 ratownicy medyczni ze zlokalizowanej przy ul. Spadochroniarzy podstacji Pogotowia Ratunkowego dostrzegli, postawione na drodze dla karetek dwa pojazdy, suzuki i peugeota. Pojazdy całkowicie uniemożliwiały przejazd. Natychmiast powiadomiona została policja.

Zanim funkcjonariusze dotarli na miejsce, pojawiła się właścicielka auta marki Suzuki. Jak nam wyjaśniano, kobieta niewzruszona tłumaczyła, że „przecież nic się nie stało”, a ona musiała udać się do przychodni. Słysząc, że została wezwana policja, wsiadła do auta i odjechała. Policjanci mają skierować wniosek o ukaranie kobiety. Mundurowi ustalają także właściciela pojazdu marki Peugeot, stojącego w pasie drogowym.

 

(fot. nadesłane, lublin112.pl)

61 komentarzy

 1. Od kiedy podjazd do garażu ma pełnić funkcję drogi?! To co, właściciel garażu też nie może zaparkować przed własnym garażem? A jak będzie wyjeżdżał z niego to musi załatwić sobie osobe, którą będzie patrzeć, czy nikt nie jedzie przez jego podjazd?!

  Odholowanie należy się za zastawienie garażu.

  • To tak samo jak wyjeżdzasz z posesji podjazdem który przecina chodnik/ddr (wszystkie chodniki zawierają w sobie podjazdy) CZy mozesz tam parkować zastawiając przejscie. NIE. Mozesz wjechac/ wyjechac z zachowaniem pierwszenstwa pieszych i rowerzystów. Tak wiem dla wielu kierowców to nieznane zasady.

   • Dodam ze ten wjazd nie wygląda jak prywatny kawałek gruntu tylko część pasa drogi, a że wielu dla własnej wygody z wjazdu robi parking to wiadomo i traktuje jak własny a ten grunt to raczej współwłasność. Problem pojawia się wtedy gdy to przeszkadza sasiadom a tutaj tak jest.

 2. Szlabany niech Zdzicho zamontuje na spółkę z przychodnią, właścicielom garaży dać piloty (30zl sztuka ) i po problemie .

 3. A tam nie ma przypadkiem zakazu wjazdu (500 zeta, 6 punktów) w pierwszej kolejności?

 4. To następnym razem jak do pani z Suzuki, będzie jechała karetka i nie dojedzie to niech dyspozytor powie „przecież nic się nie stało”

 5. Teraz to wszyscy tak parkują, stanie na jezdni, na pasach,w zatoce,włączy awaryjne i stoi.Bo ja jestem pępek świata i reszta użytkowników go nie obchodzi

 6. miasto wojewodzkie,szpitale,urzedy,sądy,developerka pod rzadami Żuka kwitnie,ale o nowych miejscach parkingowych to juz nikt nie mysli. Konieczne w miescie są parkingi wielopoziomowe!!! to nie jest 75 rok,ze kilka syrenek i warszaw krąży po małym miescie. zamiast pchac kase w idiotyzmy za miliony,dla rozwoju tego miasta lepiej byloby zainwestowac w parkingi.

  • Może ciebie zmartwię ale miasta przyszłości to miasta z mniejszą liczbą samochodów albo bez. Musimy sie tych go…ych złomów pozbyć. Szpecą i smrodzą w skrócie panoszą się.

 7. ale o co chodzi wy niemata się czym zająć tylko jątrzyć nad nie swoją sprawą po co się tak sadzić jak kartofel po co się napinać coby żyłka trzasła ?trochę luzu !

 8. Wydaje mi się choć nie widzę oznakowania że to droga wewnętrzna dlatego przepisy PRD tu nie mają zastosowania i żadnego mandatu być nie może. Taki to dziwny kraj

  • Jesli nie ma znaków na drodze wewnętrznej to nic nie zrobią natomiast jeśli zadbano o ich ustawienie to obowiazują

 9. Co za kraj, służby nie mają praw i takie są efekty. Normalnie to powinni wybić szybę i wypchnąć złoma blokującego, ale później by było że to czy tamto.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!