Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zabił kota, ułożył na rodzinnym grobie i przystroił wstążkami. Mężczyzna może trafić do szpitala psychiatrycznego

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 50-latkowi, który zabił kota po czym na jednym z grobów ułożył truchło przystrajając je znalezionymi w pobliżu przedmiotami. Wszystko wskazuje jednak na to, że trafi on do szpitala psychiatrycznego.

Przed Sądem Rejonowym we Włodawie rozpoczął się proces Wiesława P. oskarżonego za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem oraz za znieważenie grobu. Sprawa dotyczy wydarzeń, jakie miały miejsce w święta Wielkanocne w 2020 roku na cmentarzu parafialnym w Żukowie koło Włodawy.

Jak ustalili dziennikarze Nowego Tygodnia, mężczyzna złapał kota, po czym brutalnie go zabił. Następnie ułożył truchło zwierzęcia na płycie rodzinnego grobu. Przystroił je kolorowymi wstążeczkami, szkłem z potłuczonych butelek oraz znalezionymi w pobliżu patykami i kamieniami.

Biegłym nie udało się ustalić, co kierowało 50-latkiem w momencie dokonywania tego czynu. Z uwagi na drastyczne okoliczności zdarzenia sąd postanowił, aby proces odbywał się za zamkniętymi drzwiami. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. P prokuratura złożyła wniosek o umieszczenie go w zamkniętym oddziale szpitala psychiatrycznego.

(fot. policja-zdjęcie ilustracyjne)

13 komentarzy

 1. Nawet ja nie wiem co napisać.

 2. Gdyby położył kaczkę to już z pierdla by nie wyszedł…

 3. a gdzie zdjecie kota?

 4. I dzięki temu, że jest głupem uniknie odsiadki, żenada. Następnym razem będzie człowiek, większość psycholi zaczyna od zwierząt. Tylko utylizacja pomoże oczyścić społeczeństwo.

  • Nie wiesz o czym mówisz LU!
   Grozi mu do 5 lat. Dostałby 2, może 3. Szpital, po takim wybryku to najmniej kilkanaście lat, lub może nawet już nigdy nie zobaczy wolności.
   Wszystko będzie zależało od „widzimisię” lekarza i jego nastroju, któremu nie za bardzo los tego człowieka leży na sercu.
   Nawet nie będzie mógł odliczać czasu do wyjścia, bo nie jest on określony.
   Pobyt w takim szpitalu to nie przedszkole, i nikomu się nie poskarzysz, bo nikt nie potraktuje Cię poważnie. Jesteś tam tylko zwykła kupą białka i wapnia bez żadnych praw i przyszłości.
   Sto razy lepiej miałby w więzieniu.

 5. GDZIE ZDJĘCIE KOTKA?

 6. Kot to wyjątkowo uprzywilejowane zwierzę w tym kraju.
  W jednym przypadku to chyba nawet do współżycia dochodzi.
  A swoją drogą gdyby zrobić krzyżówkę kota z kaczką ?

 7. Strasznie „drastyczne” te okoliczności ….ja tam bym również połapał i pozamykał wszystkich zabójców kur ,kaczek czy innego ptactwa chodowlanego ….przecież to takie same żwirze jak kot ….

 8. Gdyby składanaie ofiar ze zwierząt było złe to w Biblii pisałoby, żeby tak nie robić.

 9. Rentka nie mała będzie i kilka lat nierób będzię za nasze żył.

  • Następny skrzywdzony!!!
   Zobacz człowieku, co wyżej napisałem do LU.
   Do Ciebie też to kieruję.