Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Z luksusowych samochodów zniknęło pięć katalizatorów. Ponad 65 tys. strat (zdjęcia)

Kryminalni z Puław zatrzymali 25-letniego recydywistę, który odpowie za kradzieże katalizatorów, a także uszkodzenie mienia. Co więcej, mężczyzna posiadał przy sobie środki odurzające i kierował pojazdem wbrew zakazowi sądu. Wkrótce ponownie zajmie się nim sąd.

W tym tygodniu w Puławach, w nocy z poniedziałku na wtorek, wyciętych i skradzionych zostało 5 katalizatorów z luksusowych samochodów zaparkowanych na posesji zgłaszającego. Co więcej, sprawca uszkodził ogrodzenie posesji oraz pojazdy, z których wycięto katalizatory. Okradziono i zniszczono 4 auta marki Mercedes SL 550 i SL 500 oraz pojazd marki Nissan. Wysokość strat wyniosła ponad 65 tysięcy złotych.

Jeszcze tego samego dnia kryminalni zatrzymali 25-latka podejrzewanego o wspomniane czyny. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony. Policjanci znaleźli przy nim środki odurzające w postaci marihuany oraz ustalili, że kierował on samochodem marki Volkswagen mimo zakazu sądu. W sumie 25-latek usłyszał 8 zarzutów. W trakcie kolejnych czynności, funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mężczyzna stoi także za kradzieżą katalizatorów, do której doszło kilka miesięcy temu w gminie Puławy, w jednym z komisów samochodowych. Okradziono wówczas cztery samochody.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty i został doprowadzony do prokuratury w Puławach z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty…dozorem Policji, ma również zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Ze względu na to, że mieszkaniec powiatu radomskiego był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu i odbywał z tego tytułu karę pozbawienia wolności będzie odpowiadał w warunkach powrotu do przestępstwa tzw. recydywy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 7,5 roku.

Z luksusowych samochodów zniknęło pięć katalizatorów. Ponad 65 tys. strat (zdjęcia)

Z luksusowych samochodów zniknęło pięć katalizatorów. Ponad 65 tys. strat (zdjęcia)

(fot. Policja Puławy)

21 komentarzy

 1. Największa patologia w więzieniach głosowała na PO.

 2. jedyny słuszny wyrok

  Łapska mu uplić przy samej dpie.

 3. Ni z gruszki ni z pietruszki PIS albo PO,ludzie dorośnijcie albo weźcie się do psychiatry udajcie bo was ten jad zeżre od środka.

  • No ale o to im chodziło!
   I tu nie bójmy się nazwać sprawców – pisiorom o to chodziło, o skłócenie Polaków.
   Plan wykonany perfekcyjnie.
   Tylko jednego nie przewidzieli – że wyjdzie taka chu…nia, że ludzie się zaczną buntować.
   Już się u kaczorystów gotuje, a poczekajcie do wyborów 😀

Z kraju

Polityka i społeczeństwo