Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wyrzuciła przez okno ponad 23 tys. złotych, bo uwierzyła w historię oszustów

Oszuści po raz kolejny przypomnieli o sobie. Tym razem 77-letnia mieszkanka Lublina uwierzyła fałszywemu policjantowi i prokuratorowi, że bierze udział w akcji zatrzymania groźnych przestępców.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek na terenie Lublina. Do 77-letniej mieszkanki miasta zadzwonili oszuści z informacją, że biorą udział w zatrzymaniu groźnych przestępców. Oszuści podawali się za policjanta i prokuratora.

Rozmówcy zmanipulowali kobietę i poprosili ją o pomoc w ujęciu wspomnianych przestępców. W tym celu 77-latka miała przekazać im swoje oszczędności, które miały być wykorzystane przy zatrzymaniu i zwrócone w ciągu 48 godzin. Kobieta została poproszona o wyrzucenie gotówki z okna swojego mieszkania na 3 piętrze.

Seniorka wraz z córką zgłosiły się na komisariat z informacją i przekazały informacje mundurowym o tym zdarzeniu. Policjanci poszukują sprawców i po raz kolejny przypominają, że oszustwa przybiera różne formy.

Sprawcy podają się za policjantów, członków rodziny, za przedstawicieli różnych instytucji oraz osoby pełniące funkcje publiczną. Nie podejmujmy pochopnie decyzji o przekazywania pieniędzy osobom obcym. Tylko zdrowy rozsądek w takich sytuacjach uchroni nas od utraty oszczędności swojego życia.

(fot. pixabay.com)

11 komentarzy

 1. Najgorsze jest to, że tacy ludzie nie czytają takich artykułów. Kaplica, lekarz, apteka, działka, czasem sklep. To ich życie. Jak odbiorą niewłaściwy telefon czy wpuszczą kogoś trefnego do mieszkania to przepadli.

 2. babcia za dużo filmów Pasikowskiego się naoglądała

 3. Widocznie babcia dostaje większą emeryturę niż zwykły Kowalski… trochę zbywało to wyrzuciła, co jej tam będą się po skarpetach i bieliźniarce przewracać…
  Przynajmniej bardziej potrzebujący niż niejaki Rydzyk, skorzystali…

 4. To PRLoskie pachołki maja wysokie emerytury i dodatki kiedyś źyli w dostatku i dziś się mają dobrze aby rozum im odebrało z tej dobroci.

  • Pieczychlebek Garncarz

   Właśnie tak jest.

  • Ale z Ciebie gówniarz. Wypisujesz bzdury. Czy każdy pracujący ciężko całe życie i oszczędzający później każdy grosik to PRLowski pachołek gnojku zasmarkany? O czasach komuny i życiu w jej urokach wiesz tyle, co ci nagadali ci szczyle od pispropagandy. Po wtóre, czy możesz być pewnym, czy czasem nie szarpiesz swojego wiernego pis-elektoratu? Kiedyś być może dożyjesz starości z jej wszystkimi walorami. Życzę ci tego i doskonałej pamięci o tym, jak kiedyś tych ludzi postrzegałeś. Może na koniec czegoś się nauczysz.

   • jak widać głupie emerytki, dzięki którym mamy ustrój Pisokratyczny, mają tyle rozumu w głowie ile używały jak zaznaczały głos przy długo PISIE. marabut, obrażasz innych a sama jedna druga piata czy 30 emerytka mimo tołkowania od roku tego samego znów dała się zrobić w bambuko. i dlaczego niby nie mają tych głupich ludzi kroić?? skoro dzięki takim bezmózgim babom mamy pis u władzy, bo im andziej z jarem dadzą. ale już żeby policzyć sobie ze na 500 zł dane przypada 900 zł wyciągnięte od ludzi to już za ciężko. jeszcze 5-8 lat się pozabierają na wieczną przechadzkę, a polska zostanie z już najwyższym długiem, 64% pkb zadłużenia, w tym roku największe, ale ja wiem głąby z elektoratu powiedzą że tamci też zadłużali. bo i PISOWI i jemu upośledzonemu elektoratowi nie chodziło o dobro polski a o to żeby PO nie kradło tylko oni.

 5. Oj następna biedna emerytka na leki i chleb brak.

 6. Ach ci biedni polscy emeryci. Serce ściska.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo