Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024
690 680 960
690 680 960

Wykopki Kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej. Były też pieczone w ognisku ziemniaki (zdjęcia)

Tak jak co roku, wraz z początkiem jesieni, w lubelskim skansenie przyszedł czas na wykopki. Nie zabrakło tradycyjnych przyśpiewek i pieczenia kartofli w ognisku.

Pomimo niezbyt korzystnych warunków atmosferycznych, a dokładnie opadów deszczu, na Wykopki Kartoflane przybyło kilkadziesiąt osób. Wydarzenie tradycyjnie już zorganizowało Muzeum Wsi Lubelskiej. Jest ono ściśle związane z kalendarzem prac gospodarskich i obrzędowych.

W pierwszej kolejności uczestnicy mogli podziwiać zbiór ziemniaków z wykorzystaniem narzędzi, jakie przed laty powszechnie były wykorzystywane do tego celu na dawnej wsi.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się także ognisko, w trakcie którego można było spróbować pieczonych w gorącym popiele ziemniaków. Całości towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu kapeli ludowej, w tym przyśpiewki o pracy i tematyce jesiennej.

12 komentarzy

  1. a dyrektorka nie zaprosiła pissowskich kandydatów na posłów i senatorów do prac polowych ? odrobili by to co za darmochę korzystali bez opłat i biletów wejściowych

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport