Wyjątkowa lubelska biblioteka walczy o zaszczytny tytuł. Warto oddać swój głos

Lubelska biblioteka ma dużą szansę na nagrodę w ogólnopolskim konkursie architektonicznym. Do tego potrzebne są jednak głosy. A czas na ich oddawanie kończy się o północy. Sprawmy wspólnie, aby Lublin znów pozytywnie wyróżniał się w skali kraju.

Otwarta w czerwcu ubiegłego roku w dzielnicy Szerokie w Lublinie Biblioteka na Poziomie od samego początku zachwyca swoją przestronnością i otwartością. Wyjątkowe wnętrza zaprojektował lubelski architekt Grzegorz Kłoda z pracowni architektonicznej GK-Atelier.

Jednokondygnacyjny budynek, w którym znajduje się biblioteka, został wyposażony w dwie antresole, do których prowadzą drewniane schody z przeszklonymi balustradami. Umiejscowiono na nich strefę relaksu oraz stanowiska komputerowe.

Na parterze zlokalizowana jest strefa dla rodziców i dzieci, jest też specjalna przestrzeń z miękkim dywanem dla najmłodszych czytelników. Na miłośników audiobooków czeka z kolei specjalnie wytłumione pomieszczenie. W bibliotece zgromadzono ponad 6.7 tys. książek i ponad 450 audiobooków. Organizowane są w niej również liczne wydarzenia kulturalne. Biblioteka na Poziomie jest 40. filią Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie.

Ta wyjątkowa biblioteka została nominowana w plebiscycie Polskie Wnętrze 2018 w kategorii „wnętrze publiczne”. W tegorocznym konkursie o głosy walczy ponad 100 obiektów podzielonych na trzy główne kategorie: architektura, wnętrza i krajobraz. Jak wyjaśnia architekt Grzegorz Kłoda, możemy wspólnie pokazać, że biblioteki też mogą wygrywać w konkursach architektonicznych. Aby jednak się tak stało, potrzebne są głosy internautów. Te zaś można oddawać tylko do północy, zajmuje to zaledwie kilka sekund i jest bardzo proste.

Wystarczy kliknąć TUTAJ, znaleźć informację o plebiscycie w czerwonej ramce, następnie kliknąć „wnętrza publiczne” i Biblioteka w Lublinie.

(fot. Biblioteka na Poziomie)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL