Wycieczki edukacyjne do Portu Lotniczego Lublin

To już czwarty rok, kiedy uczniowie naszego regionu mogą zwiedzać Port Lotniczy Lublin. Zachęcamy nauczycieli, by zabrali swoich uczniów na wycieczkę, a rodzicom proponujemy, by poruszyć ten temat na zebraniach w szkole. Dzięki temu będziemy mogli pokazać naszym najmłodszym na czym polega praca lotniska, czym zajmują się jego pracownicy i jakie nowości nas czekają w tym roku.

Pomimo, że nasze lotnisko funkcjonuje od 6 lat wiele osób nie miało jeszcze okazji na nim być lub z niego korzystać. Rośnie nam pokolenie, które będzie korzystało z transportu lotniczego tak jak my dzisiaj korzystamy z autobusów lub pociągów, dlatego też oprócz przekazywania ciekawostek i informacji o lotnisku sprawiamy, by nasi wycieczkowicze poczuli się jak pasażerowie i w przyszłości nie mieli problemów jak poruszać się po innych lotniskach. Na naszej wycieczce omawiamy jak wygląda podróż samolotem od momentu kupna biletu, przez nadanie bagażu, sam lot aż do momentu lądowania na lotnisku docelowym. Informujemy na co należy uważać, czego nie brać do bagażu podręcznego, jak kupić tanie bilety. Staramy się również zachęcić do korzystania z naszego lotniska i udowadniamy, że z Lublina można naprawdę szybko i tanio polecieć do wielu egzotycznych miejsc.

Nasza wycieczka rozpoczyna się przed budynkiem szkoły lub przedszkola. Specjalnie dla Państwa organizujemy transport. Od poprzedniego sezonu na lotnisko możemy dotrzeć również szynobusem, co wiąże się również ze zwiedzaniem dworca PKP. Dla wielu uczestników jest to pierwsza w życiu podróż pociągiem, co dostarcza wielu ciekawych wrażeń. Na miejscu zwiedzamy halę przylotów, gdzie często witamy pasażerów, następnie przechodzimy do odprawy, aby zapoznać się z nadaniem bagażu oraz wszelkimi formalnościami, które musimy spełnić przed odlotem. Przy kontroli bezpieczeństwa, która znajduje się w hali odlotów omawiamy kwestie bezpieczeństwa, tam też żegnamy pasażerów, którzy udają się do samolotu. Zawsze znajdujemy czas, by z jak najbliższego miejsca zobaczyć startujące lub lądujące samoloty. Mamy kilka punktów obserwacyjnych i w zależności od tego, gdzie samolot znajduje się w danej chwili tak planujemy program wycieczki, aby najmłodsi mogli zobaczyć maszyny z najlepszego miejsca, obejrzymy też radar i posłuchamy rozmów pilota z wieżą NA ŻYWO. Na lotnisku znajdują się również sklepy z pamiątkami oraz cukiernia z przepysznymi pączkami, więc na życzenie nauczyciela możemy zrobić chwilę czasu na drobne zakupy. Po zwiedzaniu terminala udajemy się na przejazd dookoła terenu lotniska, gdzie oglądamy i omawiamy całą jego infrastrukturę.

Każda wycieczka przynosi nam wiele nieplanowanych ciekawostek. Nasi dotychczasowi wycieczkowicze mieli okazję zobaczyć wiele znanych osób, np. Prezydenta lub Premiera RP. Często do Lublina przylatują też wojskowe myśliwce, odbywają się różne ćwiczenia na lądzie i w powietrzu. W przypadku gorszej pogody, np. deszczu lub mgły możemy zobaczyć jak działają systemy, które naprowadzają pilota na oś pasa, co wygląda niesamowicie zjawiskowo. W tym roku zostanie otwarta nowa część terminala oraz Baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nowością będą loty do Antwerpii oraz zwiększenie ilości lotów do Warszawy oraz Londynu.

Przykładowa cena dla grupy powyżej 40 os. z Lublina wynosi 30 zł/os. Jest to już pełna cena, która zawiera koszty transportu, opiekę pilota/przewodnika oraz opłatę za zwiedzanie lotniska. Dodatkową opłatą jest przejazd szynobusem (4 zł/os), ubezpieczenie (2 zł/os). Ceny z inną ilością osób, swoim transportem lub grupami spoza Lublina ustalane są indywidualnie pod numerem telefonu 502-458-222. Kalendarz z wolnymi terminami znajduje się na stronie www.lublinlotnisko.pl

Zapraszamy serdecznie

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9217zł -0.9%
  • GBP 4.9563zł 0.05%
  • EUR 4.4443zł 0.22%
  • CHF 4.0948zł -0.59%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online