Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wrzuciła do kosza na śmieci 40 tys. złotych. Dla „policjantów”

85-latka z Lublina myśląc, że pomaga policjantom, wrzuciła do kosza na śmieci ponad 40 tysięcy złotych. Kobieta straciła oszczędności życia, śledztwo w sprawie oszustwa prowadzą policjanci.

We wtorek w Lublinie doszło do kolejnego oszustwa metodą „na policjanta”. Po południu do lubelskich policjantów zgłosiła się 85-letnia mieszkanka Lublina.

– Do pokrzywdzonej zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się za policjanta. Rozmówca oświadczył, że chce ją ochronić przed oszustwem. Jednocześnie poprosił o pomoc w zatrzymaniu przestępców. W tym celu pokrzywdzona miła przekazać swoje oszczędności. Kobieta w banku wypłaciła wszystkie oszczędności, twierdząc, że zamierza kupić działkę. Następnie na polecenie fałszywego policjanta wrzuciła gotówkę do kosza na śmieci. Dopiero po fakcie zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Mundurowi poszukują sprawców i po raz kolejny przypominają, że oszustwa przybiera różne formy. Sprawcy podają się za policjantów, członków rodziny, za przedstawicieli różnych instytucji oraz osoby pełniące funkcje publiczną. Nie podejmujmy pochopnie decyzji o przekazywania pieniędzy osobom obcym. Tylko zdrowy rozsądek w takich sytuacjach uchroni nas od utraty oszczędności swojego życia.

13 komentarzy

  1. wincyj plusòw do emerytur bo bidne nie ma jak pomagać rozdając na działki

  2. I takie osoby chodzą na glosowania..

Dodaj komentarz