Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie renaulta z karetką pogotowia na rondzie w Lublinie. Są bardzo duże utrudnienia w ruchu (zdjęcia)

W środę rano na rondzie im. Dmowskiego w Lublinie doszło do zderzenia auta osobowego z karetką pogotowia ratunkowego. Po kilkudziesięciu minutach w tym samym miejscu zderzyły się dwa auta osobowe. Występują bardzo duże utrudnienia w ruchu.

Do zdarzenia doszło w środę przed godziną 9.00 na rondzie im. Dmowskiego w Lublinie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń karetka pogotowia poruszała się na sygnałach świetlnych i dźwiękowych al. Tysiąclecia w kierunku Felina. Kierowca widząc, że zatrzymują się pojazdy, na lewym i środkowym pasie, aby ją przepuścić, wjechał na skrzyżowanie

Jadący prawym pasem kierowca samochodu osobowego marki Renault wjechał na skrzyżowanie i doszło do zderzenia obu pojazdów. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Policjanci zakwalifikowali zdarzenie jako kolizję.

Po pewnym czasie w tym samym miejscu doszło do kolejnego zderzenia pojazdów. Kierująca fordem kobieta zapatrzyła się na kolizję i najechała na tył audi. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Występują bardzo duże utrudnienia w ruchu. Sznur pojazdów sięga już wiaduktu na ul. Poniatowskiego, dla jadących w stronę Świdnika.


Zdjęcia: lublin112.pl, nadesłane Marcin i Hubert

19 komentarzy

 1. Polacy otworzą oczy

  Znak B43 Przyjąłem twoją sugestię. Jak będziesz wzywał karetkę do siebie lub swojej rodziny z powodu stanu zagrazeniq życia to w CPR przekaz to, łącznie ze swoim pseldo jakie masz tutaj. Przyjedziemy.

  • Ok, faktycznie może trochę za ostro to napisałem. Chodzi mi o to, że wolałbym, żebyście dotarli na miejsce bez kolizji czy wypadku. Przecież ta karetka ostatecznie nie dotarła do pacjenta, a chyba to sie powinno najbardziej liczyć .
   Jednak też po coś jest taki przepis: „Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów…”.
   Właśnie po to, żeby uważać, że ktoś inny może coś „odwalić” na drodze.

Dodaj komentarz

Z kraju