Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ukraiński kierowca wyjął kartę z tachografu. Bolesne konsekwencje 11 wykroczeń

Poważne konsekwencje prawne dosięgnęły ukraińskiego kierowcę, który w trakcie jazdy z Francji do Ukrainy dwukrotnie wyjął kartę kierowcy z tachografu. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące, a do tego otrzymał 11 mandatów karnych na 3200 złotych. Dodatkowo przewoźnik otrzymał 6150 zł kary pieniężnej

W miniony piątek, w Chełmie na drodze krajowej nr 12, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali do kontroli pojazd transportujący artykuły przemysłowe z Francji do Ukrainy.

Pojazd należał do ukraińskiego przewoźnika. Jak się okazało podczas kontroli kierowca, aby uniknąć przekroczenia norm czasu pracy, dwukrotnie podczas podróży wyjął kartę kierowcy z tachografu. Zaznaczyć należy, że również w chwili kontroli karty nie było w tachografie.

Po przeanalizowaniu czasu pracy i dodaniu okresów bez rejestracji, okazało się, że kierowca dopuścił się 11 wykroczeń, za co otrzymał 11 mandatów karnych na łączną kwotę 3200 złotych. Dodatkowo pobrano od przedsiębiorcy 6150 złotych kaucji na poczet kary pieniężnej. Kierowcy, za nierejestrowanie czasu pracy i jazdę bez karty kierowcy, zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

6 komentarzy

  1. Co tu komentować. Turańska cywilizacja

  2. Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, wyraźnie się uwzięli na „biednego brata”.
    I to nawet bardzo…

    • Ukraińscy przewoźnicy notorycznie, oszukują i zaniżają stawki transportu, dlatego w Polskim Rolnictwie i Transporcie dzieje się źle. Przepisy są jednakowe dla wszystkich, bo wojna jest na Ukrainie to znaczy, że im wolno wszystko i są biedni. My zaraz też będziemy, bo Polskim rolniką nie będzie się opłacać produkować żywność, w sklepach będą pustki i ceny jeszcze bardziej pójdą w górę. Firmy transportowe nie będą miały co wozić i koło się zamyka. Jak ktoś dokonuje się przestępstwa to powinien być srogo Karany, nieuczciwa konkurencja, a nie że biedny ukraiński kierowca !!!

  3. To tylko jeden, ale jakby przetrzepać połowę widlarzy to nazbierałoby się znacznie więcej, tylko nasze służby boją się Ukraińców.

  4. kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsi

    • Żebys wiedział uśwa ! wszyscy we swi podcierają sie palcem a kierowca tira snopkiem . Prawdziwa kultóra

Dodaj komentarz

Z kraju