Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wodzirej śpieszył się na imprezę, dotarł na nią z wysokim mandatem

Bialscy policjanci zatrzymali do kontroli pojazd osobowy, którego kierowca znacznie przekroczył prędkości. Jak się okazało, wodzirej z Wrocławia śpieszył się na imprezę, którą miał prowadzić.

W miniony piątek bialscy policjanci na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Tłuściec zatrzymali do kontroli kierowcę pojazdu marki Hyundai. Mężczyzna znacznie przekroczył dozwoloną prędkość, jadąc 126 km/h. Oznacza to, że przekroczył dopuszczalną w tym miejscu prędkość o 76 km/h.

Po zatrzymaniu auta do kontroli okazało się, że za kierownicą osobówki siedział 52-letni mieszkaniec Wrocławia. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że spieszy się na uroczystość, którą miał prowadzić jako wodzirej.

Za nadmierną prędkość mundurowi ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Jego konto wzbogaciło się także o 10 punktów karnych. Tego dnia policjanci zatrzymali jeszcze dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. Poza wysokim mandatem kierowcy stracili uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące.

(fot. Policja Biała Podlaska)

5 komentarzy

  1. Brawo Policja

  2. Odbije ten mandat na imprezie, podniesie stawkę i wyjdzie na swoje

  3. Spóźniony, lista podpisów zabrana i za talerzyk koszty ponieść. Było wcześniej wyjechać.

  4. biegły sądowy

    Szczerze to przy obecnych mandatach jakim trzeba być czubem żeby jechać tyle ponad limit? Ja wiem że można się zagapić ale o 76 km/h? Fakt pewnie stali zaraz za tabliczką no ale sorry, to jest stary numer. Nie wiem, może to ze mną jest coś nie tak bo w zabudowanym nie szalejem, po prostu trzeba zwolnić a nie „ja wiem lepiej ile jechać” 🙂

Z kraju