Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

„Właśnie została pani oszukana”. Bezczelny oszust w akcji

Mieszkanka powiatu lubelskiego padła ofiarą oszusta. Kobieta straciła 15 tys. złotych metodą „na pracownika banku”. Co więcej, przestępca był na tyle bezczelny, że zakończył rozmowę z 41-latką słowami „właśnie została pani oszukana, proszę zgłosić się na komisariat”.

W poniedziałek do lubelskich policjantów zgłosiła się 41-letnia mieszkanka powiatu lubelskiego. Kobieta oświadczyła, że padła ofiarą oszustwa.

Pokrzywdzona relacjonowała, iż skontaktował się z nią mężczyzna podający się za pracownika banku. Rozmówca poinformował 41-latkę, iż ktoś włamał się na jej konto i próbuje zaciągnąć pożyczkę. By uchronić się przed oszustwem, kobieta została poproszona o szybkie zaciągnięcie kredytu w maksymalnej kwocie i przekazanie pieniędzy poprzez wpłatomat na rachunek techniczny.

Pokrzywdzona pod presją czasu realizowała kolejne polecenia przestępcy. Szybko udała się do banku gdzie zaciągnęła kredyt w kwocie 15 tysięcy złotych, a następnie poszła pod wskazany wpłatomat i tam za pomocą kodów blik wpłaciła wszystkie pieniądze.

Na koniec mężczyzna zapytał 41-latkę, czy wie, gdzie jest najbliższy komisariat, a następnie ze spokojem oświadczył: że właśnie padła ofiarą oszustwa i powinna zgłosić się na Policję. Funkcjonariusze z komisariatu prowadzą postępowanie w tej sprawie.

(fot. pixabay.com)

Autor: redakcja

11 komentarzy

  1. Uczciwy złodziej i jaki szarmancki.

Z kraju