Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Włamali się do sklepu spożywczego. Teraz wyszło na jaw, że okradli również jubilera

Sprawcy, którzy na początku grudnia wpadli na gorącym uczynku podczas włamania do sklepu w Hrubieszowie, mają na koncie także włamanie do jubilera. Wyszło to na jaw po ponad dwóch tygodniach.

W nocy z 10 na 11 grudnia hrubieszowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy włamali się do jednego ze sklepów na terenie miasta i skradli alkohol. Po godzinie 2 mundurowi otrzymali sygnał o włamaniu do sklepu, po czym w wyniku pościgu dwóch sprawców 32-letniego mieszkańca Hrubieszowa oraz 35-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyźni wybili siekierą szybę w drzwiach wejściowych do budynku, a następnie przez powstały otwór weszli do środka, skąd skradli dwie butelki wina.

Policjanci od samego początku zapewniali, że sprawa jest rozwojowa, i tak też się stało. Jak się właśnie okazało, obaj mają na swoim koncie także włamanie do jubilera. W minionym tygodniu pracujący nad tą sprawą śledczy ustalili, że ci sami mężczyźni dokonali również kradzieży z włamaniem do sklepu jubilerskiego. Włamywacze tym razem młotkiem wybili szybę w witrynie sklepowej, a następnie skradli z niej 22 sztuki zegarków różnych marek o łącznej wartości około 9 tys. zł.

Mieszkaniec Hrubieszowa już usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Prokurator Rejonowy w Hrubieszowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Mieszkaniec Lublina czeka na przedstawienie zarzutów. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. policja)
2015-12-28 17:10:28

Jeden komentarz

  1. Za 9 tys. i dwa wina pójść do więzienia na 10 lat? Mój Boże, co za zubożenie…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo