690 680 960

Włamali się do sklepu spożywczego. Teraz wyszło na jaw, że okradli również jubilera

Sprawcy, którzy na początku grudnia wpadli na gorącym uczynku podczas włamania do sklepu w Hrubieszowie, mają na koncie także włamanie do jubilera. Wyszło to na jaw po ponad dwóch tygodniach.

W nocy z 10 na 11 grudnia hrubieszowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy włamali się do jednego ze sklepów na terenie miasta i skradli alkohol. Po godzinie 2 mundurowi otrzymali sygnał o włamaniu do sklepu, po czym w wyniku pościgu dwóch sprawców 32-letniego mieszkańca Hrubieszowa oraz 35-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyźni wybili siekierą szybę w drzwiach wejściowych do budynku, a następnie przez powstały otwór weszli do środka, skąd skradli dwie butelki wina.

Policjanci od samego początku zapewniali, że sprawa jest rozwojowa, i tak też się stało. Jak się właśnie okazało, obaj mają na swoim koncie także włamanie do jubilera. W minionym tygodniu pracujący nad tą sprawą śledczy ustalili, że ci sami mężczyźni dokonali również kradzieży z włamaniem do sklepu jubilerskiego. Włamywacze tym razem młotkiem wybili szybę w witrynie sklepowej, a następnie skradli z niej 22 sztuki zegarków różnych marek o łącznej wartości około 9 tys. zł.

Mieszkaniec Hrubieszowa już usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Prokurator Rejonowy w Hrubieszowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Mieszkaniec Lublina czeka na przedstawienie zarzutów. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. policja)
2015-12-28 17:10:28

Jeden komentarz

  1. Za 9 tys. i dwa wina pójść do więzienia na 10 lat? Mój Boże, co za zubożenie…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie